Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 21.6 °C

Hokejisté HC Olomouc s dalším silným nebodovali

5.1.2020

Po zisku jednoho bodu doma s Plzní čekal dnes hokejisty HC Olomouc další těžký soupeř, ovšem tentokrát venku. Kohouti hráli střetnutí čtyřiatřicátého extraligového kola v Liberci s finalistou minulé sezony. A tahali za kratší konce, prohráli o tři branky.

Úvod utkání týmu Mory nevyšel nejlépe. Už v 6. minutě totiž překonal brankáře Konráda Lenc a Tygři vedli. Hubený náskok udrželi do konce první třetiny. A první pasáži druhé periody se domácím povedlo zvýšit na rozdíl dvou branek, bylo to v přesilovce. V polovině zápasu měl kontaktní branku na holi Káňa, při jeho střele však libereckého gólmana zachránilo břevno. Ale dát branku, to se Olomouckým nepovedlo. Hned na začátku poslední dvacetiminutovky to bylo pro Kohouty ještě horší. Domácí proměnili další přesilovku a vedli už tři k nule. Změnit se nepříznivý vývoj ale Moře nedařilo. V čase 55:12 olomoučtí trenéři odvolali brankáře. V 59. minutě snížil na jedna tři Klimek, ale na zvrat už nezbyl Hanákům čas. Naopak tři sekundy před koncem Liberec přidal čtvrtou branku.

Bílí Tygři Liberec4:1HC Olomouc
(1:0, 1:0, 2:1)
Branky:6. Lenc (Hudáček), 28. Musil (Krenželok, Marosz), 44. Bulíř (L. Hudáček, Šmíd), 60. Lenc - 59. Klimek (Káňa)
Rozhodčí:Lacina, Úlehla – Jindra, Zíka