Reklama

Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.8 °C

Hokejisté HC Olomouc s další porážkou

Sport

15.11.2020

Autor: Petr Pelíšek

Ani druhé utkání v řadě na venkovním kluzišti se hokejistům HC Olomouc nepodařilo. Zápas 18. kola extraligy prohráli v Hradci Králové o čtyři branky.

Úvod zápasu patřil zcela jasně domácím hokejistům. O první vzrušení se před Štěpánem Lukešem ve 4. minutě postaral Lukáš Kucsera, který byl při samostatném úniku faulován. A tak si olomoucký útočník mohl nájezd zopakovat. Lukeš však jeho kličku vystihl, a tak se skóre neměnilo. A nezměnilo se poměrně dlouho. I přes velkou převahu Hradeckých to bylo po první třetině nula k nule.

Do druhé třetiny vstoupili Hanáci jako pokropení živou vodou. Ale možnosti dát gól nedokázali využít. Domácím poté hrál do karet dvouminutový trest pro olomouckou hráčskou lavici. Na začátku šestadvacáté minuty vypálil tvrdě od modré obránce Filip Pavlík a jeho pokus propadl až za brankovou čáru. Hanáci však po obdržené brance pokračovali v dobré aktivitě. Ale v ofenzivě se vůbec nedařilo. V závěru druhé periody dostali Hanáci možnost si zahrát přesilovku 5 na 3, ale ani tuto možnost nevyužili.

Třetí třetina započala ještě pokračující přesilovkou olomouckých hokejistů, nicméně srovnat se nepovedlo. A když se pak naopak podařilo skórovat Hradci, bylo v zásadě rozhodnuto. Mora už odpovědět nedokázala, naopak inkasovala ještě další dva góly.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. F. Pavlík (M. Chalupa, Cingel), 42. V. Růžička (Smoleňák), 48. Koukal (Blain), 56. F. Pavlík (Jergl). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Hráno bez diváků.

Hradec Králové: Lukeš – Zámorský, Nedomlel, Blain, Hronek, F. Pavlík, Jank, Pilař – Smoleňák, Cingel, Orsava – Kelly Klíma, Růžička, Sklenář – Chalupa, Lev, Perret – Jergl, Koukal, R. Pavlík.

HC Olomouc: Lukáš – Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Černý – Tomeček, Knotek, Burian – Kucsera, Nahodil, Káňa – Bambula, Čachotský, Olesz – Mácha. Trenéři Zdeněk Moták a Petr Fiala.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Restaurace U Tygra

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Restaurace "U Tygra" je nově zrekonstruovaný objekt pár kroků od centra města. Nabízí kvalitní domácí českou kuchyni za příznivé ceny, k příjemnému posezení letní terasu s kapacitou 40...