Reklama

Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš, venku je 9.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Historik Josef Bieberle představil novou knihu Cestou necestou mou krajinou historie

Kultura

3.11.2010

Autor: roc

Olomoucký historik a bývalý děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého Josef Bieberle představil v Olomouci svou novou knihu Cestou necestou mou krajinou historie. Publikaci vydalo Olomoucké vzdělávací sdružení a je k dostání prostřednictvím distribuce knižního velkoobchodu a u knihkupců, kteří si ji objednají.

"Každý člověk je neobyčejný, každý je něčím výjimečný. Touto knihou splácím svůj dluh místům, jež jsou spojena s mým životem, a neobyčejným lidem, které jsem tam potkal," přibližuje novou knihu její autor Josef Bieberle a podotýká : "Člověk nikdy neví, koho potká. Měl jsem štěstí."
Bieberle připomíná ve své knize několik míst, která utvářela jeho pohled na dějiny. V první stati je zaznamenána loštická každodennost ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století. Následující kapitola pojednává o litovelském gymnáziu za protektorátu a po osvobození. Pro třetí vzpomínku zvolil autor sovětské dotyky na Olomoucku do roku 1968. Starým Hamrům a Bílé, konkrétně budování údolní přehrady na úpatí Smrku a Lysé hory v letech 1963 - 71 je věnována čtvrtá kapitola. Závěrečná část knihy přibližuje vzájemné kontakty novodobých historiků na severní Moravě v nelehkém období normalizace, kdy mnozí z nich nemohli vykonávat své povolání.
Knihu pokřtil pivem bývalý premiér Miloš Zeman se slovy: "Špatná kniha se křtí tak, aby se stránky co nejvíc slepily a nikdo ji pak nemohl číst, naopak dobrá kniha se křtí po hřbetu. Proto tuto Josefovu knížku křtím po hřbetu a přejí jí hodně spokojených čtenářů."
Jednaosmdesátiletý historik Josef Bieberle je také autorem úspěšných knih Hospody - podpalubí společnosti a Univerzita Palackého vážně i s úsměvem.

roc

Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Zima přichází a HARTMANSPORT je opět otevřen!

Předsezónní slevy až -60%!

Nově široký výběr skialpových lyží a vybavení Fischer, Elan, Volkl a Silvretta. Skialpové boty od značek Fischer a Dalbello. Montáže všech druhů skialpových vázání, renovace lepidla na stoupacích pásech. Servis skialpových lyží.

Do konce listopadu - celoroční výpůjčky dětských a juniorských lyží.

Jsme pro Vás opět k dispozici na známé adrese Poupětova 4, Olomouc (u parkoviště pavilonu A Výstaviště Flora).

Těšíme se na vás každý všední den.
PO-PÁ 9-18

Profesionální služby, akční ceny, přátelské prostředí, pohodlné parkování a italská káva, to je speciálka Hartmansport.

Nové modely lyží Elan a Lusti skladem. Největší výběr lyží Lusti v Olomouci.
TESTCENTRUM Elan ,TESTCENTRUM Lusti

ELAN, LUSTI, VOLKL, FISCHER, ATOMIC, SALOMON, HEAD,
DALBELLO, CRAFT, ALPINA, DAINESE,
LEKI, SPORTEN, STUFF, EIDER, MICO, MARKER, ROTTEFELLA a další.

ROČNÍ SERVIS ZDARMA NA LYŽE ZAKOUPENÉ U NÁS.!!