Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 3.1 °C

Hektolitry vína, Monika Bagárová a Inflagranti. Slavnost vína 2022 nabídla opět skvělou zábavu

Zprávy z regionu

20.11.2022

Autor: red

"Kde není vína, není lásky," řekl slavný Euripidés a páteční večer v hotelu NH Collection Olomouc Congress byl tedy lásky plný. Konal se tu 7. ročník Slavnosti vína pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka. Vinaři přinesli do zaplněných konferenčních prostor hotelu na zhruba 150 druhů vína.

Po slavnostním zahájení se sálem rozezněly slavné popové a rockové hity v aranžmá profesionální kapely z Moravy, Kanci paní Nadlesní. A kdo byl hvězdou večera? Na pódium přišlo přímo souhvězdí. Spojením hlavních hudebních hostů - skupiny Inflagranti se zpěvačkou Monikou Bagárovou, vzniklo kvarteto půvabných žen i smyčců, které roztleskalo a roztančilo sál.

"Bylo to krásné, úžasné a dokonalé. A nejlepší bylo to prostředí tady. Všechno, co jsme si přály," řekla za smyčcové trio Inflagranti okouzlená Dagmar Sečkařová. "Já rozhodně budu vzpomínat na skvělé publikum, které se smálo a bylo úžasné," dodala usměvavá zpěvačka Monika Bagárová.

Tradiční napínavou součástí Slavnosti vína byla soutěž o nejoblíbenější vinařství. Návštěvníci mohli hlasovat anketními lístky pro domácí i zahraniční vinařství. A nejvíce jim učarovalo Vinařství Fabikovič. Na trhu působí krátce, má však za sebou dlouholetou rodinnou tradici. Přistupuje k vínu poctivě a s láskou a zaměřuje se na produkci vín v menších šaržích.

"Děkuji vám a děkuji svému manželovi, který to víno vyrábí. A doufám, že vám budou chutnat moravská vína dál a dál. A nejen naše, ale všech. Co jsem zde ochutnala, tak jsou všechna skvělá," vzkázala při ocenění Klára Fabikovič za vítězné Vinařství Fabikovič.

Večerem provázel usměvavý moderátor sportovních pořadů České televize Jan Smetana. Celý večer mohli hosté těšit také z jedinečného menu šéfkuchaře hotelu Miroslava Fojtíka a jeho týmu. Husí játra s jablky, smažené hranolky ze sumce, guláš z bizona, to je jen malá ochutnávka jídel, na kterých si mohli pochutnat.

V sálech Slavnosti vína nechyběla cimbálovka s názvem Lidová hudba Spontán. Oblíbené songy hrál také DJ Radia Haná Zbyněk Stružka a o krásné vzpomínky se postaral Lukáš Navara a jeho fotokoutek.

Těšíme se na další ročník!