Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 3.1 °C

Hattrick proti Faeřanům, skvělý repre debut Chytila

Sport

16.11.2022

Autor: Petr Pelíšek

Český národní fotbalový tým nedal na Andrově stadionu Faerským ostrovům šanci. A bylo to především proto, že útočník SK Sigma Mojmír Chytil debut v reprezentaci vyšperkoval čistým hattrickem.

V základní sestavě byli dva hráči SK Sigma – záložník Jan Navrátil a útočník Mojmír Chytil. A druhý jmenovaný hned po pár minutách ukázal, že není v reprezentaci nějakým omylem. Hrálo se 23. minut a už to bylo tři nula. A všechny tři branky českého týmu dal právě Chytil. Na čistý hattrick potřeboval jen deset minut, právě tolik dělilo jeho první a třetí branku. V závěru poločasu pak domácí výběr přidal čtvrtou branku. Po přestávce byli na hřišti zase dva hráči SK Sigma, místo Jana Navrátila šel hrát Ondřej Zmrzlý. Také on měl blízko ke vstřelení branky. Pátého gólu se diváci dočkali čtrnáct minut před koncem. V 77. minutě pak do zápasu naskočil také útočník Antonín Růsek, čtvrtý z hráčů SK Sigma v nominaci národního týmu.

„Hráče musím pochválit. Přes to všechno, co zápasu předcházelo, tak to dopadlo výborně. Kluci hráli s chutí a s nasazením. To, co jsme slibovali, jsme splnili. Dali jsme pět gólů a myslím, že i hra měla náboj, energii a jsem za to rád samozřejmě,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý. „Chytilovi se to povedlo. Je hodně málo hráčů, kteří zažijí takový debut, ve kterém dají tři góly. Jsme rádi, že mu to takhle vyšlo,“ podotkl s tím, že zařazení Chytila do základní sestavy nebylo jisté. „Zvažovali jsme to, jeho start v základní sestavě nebyl od začátku jednoznačný, ale po pár trénincích jsme se rozhodli pro něj i s ohledem na to, že hrál doma. Asi na nás nebude naštvaný,“ dodal Šilhavý.

Sraz repre pokračuje, nyní český výběr čeká sobotní duel v Turecku.

Česká republika – Faerské ostrovy 5:0 (4:0)

Branky: 13., 19. a 23. Chytil, 42. Černý, 76. Stronati. Rozhodčí: Dodál - Ferenc, Weiss (vš. Slovensko). Diváci: 10762.
Česko: Pavlenka - Coufal, Brabec (64. Stronati), Zima (85. Chaluš), Zmrhal - Král, Souček – Černý (46. Zmrzlý), Barák (77. Růsek), Navrátil (46. Schwarz) – Chytil (64. Pekhart).
Faerské ostrovy: Nielsen - H. Sörensen (71. Chukwudi), G. Vatnhamar, Nattestad, Davidsen - Hansen (71. Bartalsstovu) - M. Olsen (77. Petersen), Jönsen, S. Vatnhamar (77. Radosavljevic), Mikkelsen (56. G. Sörensen) - K. Olsen (56. Johannesen).

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Nezvalova Archa

Katalog firem » Hotely, ubytování » Ubytovny

Jeden z prvních smarthotelů naleznete nedaleko olomouckého hlavního nádraží Jedná se o místo, kde je každý host svým pánem, může využívat moderní technologie a krátkodobě či dlo...