Reklama

Pátek 23. srpna 2019, svátek má Sandra, venku je 16.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Hasiče v noci zaměstnal rozsáhlý požár skladovacích prostor

Krimi

19.12.2018

Autor: red

Deset jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo rozsáhlý požár skladovacích hal v průmyslovém areálu na ulici Babíčkova v Olomouci. Oznámení o požáru převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před půl druhou ranní s tím, že hořelo v několika halách s uskladněným komerčním materiálem.

"Na místo požářiště se postupně sjelo deset hasičských jednotek, rozsah zahoření byl předběžně odhadnut na plochu 100 x 30 metrů. Na místě je zřízeno několik hasebních úseků, do zásahu byla také zapojena výšková technika," popsal situaci mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči po celou dobu zasahovali v kritických místech v dýchací technice. Požár se částečně z hal dostal i do prostor prodejny a administrační části. Zásobování vodou bylo řešeno z několika míst hydrantovou sítí s následnou kyvadlovou dopravou cisternami. Olomouckou profesionální stanici po dobu zásahu zabezpečovala profesionální jednotka z požární stanice v Prostějově. "Z pohledu příčin a škod půjde o výrazné hmotné škody s odhadem několika desítek milionu. Co se týká příčiny vzniku, je v tuto chvíli pro zveřejnění předčasná, po dohašení a ochladnutí proběhne vyšetřování ve spolupráci s Policii ČR a dalšími expertními složkami z řad HZS ČR," doplnil Hošák.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Při požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

Reklama

KOLÁRNA

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Cykloprodejny, prodej koloběžek

HAIBIKE SDURO HARDNINE 3.0 (2018) – YAMAHA
63.995,00Kč Akční cena 51.199,00 KČ!

Horské elektrokolo se středovým motorem Yamaha a rozměrem kol 29″. Haibike SDURO HardNine 3.0 2018 je ideální elektrokolo pro dlouhé výlety jak v lehkém, tak i v těžkém terénu.