Reklama

Neděle 16. června 2019, svátek má Zbyněk, venku je 17.6 °C

Hasiče v noci zaměstnal rozsáhlý požár skladovacích prostor

Krimi

19.12.2018

Autor: red

Deset jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo rozsáhlý požár skladovacích hal v průmyslovém areálu na ulici Babíčkova v Olomouci. Oznámení o požáru převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před půl druhou ranní s tím, že hořelo v několika halách s uskladněným komerčním materiálem.

"Na místo požářiště se postupně sjelo deset hasičských jednotek, rozsah zahoření byl předběžně odhadnut na plochu 100 x 30 metrů. Na místě je zřízeno několik hasebních úseků, do zásahu byla také zapojena výšková technika," popsal situaci mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči po celou dobu zasahovali v kritických místech v dýchací technice. Požár se částečně z hal dostal i do prostor prodejny a administrační části. Zásobování vodou bylo řešeno z několika míst hydrantovou sítí s následnou kyvadlovou dopravou cisternami. Olomouckou profesionální stanici po dobu zásahu zabezpečovala profesionální jednotka z požární stanice v Prostějově. "Z pohledu příčin a škod půjde o výrazné hmotné škody s odhadem několika desítek milionu. Co se týká příčiny vzniku, je v tuto chvíli pro zveřejnění předčasná, po dohašení a ochladnutí proběhne vyšetřování ve spolupráci s Policii ČR a dalšími expertními složkami z řad HZS ČR," doplnil Hošák.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Při požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

Reklama

OPTIKA ALEXA

Katalog firem » Obchod » Oční optika

AKCE PRODLOUŽENA I NA KVĚTEN A ČERVEN
Sleva 50% na samozabarvovací skla Transitions VII.
I na MULTIFOKÁLNÍ skla.
Dokonalá ochrana před sluncem.
Brýlové čočky Transitions® jsou v místnosti zcela čiré. Venku neustále pracují, filtrují světlo, přizpůsobují se okolním podmínkám. Poskytují vždy jedinečný vizuální komfort, proto se s nimi cítíte vždy příjemně.