Reklama

Středa 3. června 2020, svátek má Tamara, venku je 22.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ochutnejte moderní asijskou gastronomii: nový podnik FISHI SUSHI udon & bowls nabízí ramen, udon nudle i bibimbap

Tipy a názory

26.11.2019

Barbora Sísová

Máte rádi asijskou kuchyni a toužíte po unikátním gastronomickém zážitku? Pak vás jistě potěší, že v Olomouci konečně vzniklo bistro nabízející moderní asijskou gastronomii. Ve FISHI SUSHI udon & bowls můžete ochutnat například japonský ramen, udon nudle, korejský bibimbap nebo havajské poke bowls. Vše z čerstvých surovin, a hlavně naprosto senzační.

Většina z vás asi zná podnik na Wolkerově ulici s názvem FISHI SUSHI, který je zde už 7 let, tomu 4. listopadu přibyl mladší, i když o trošku větší sourozenec - FISHI SUSHI udon & bowls. "Dost často si lidé myslí, že nový podnik vznikl místo FISHI SUSHI, tak tomu však není. Naše sushi bistro funguje úplně stejně jako doposud, nové bistro vzniklo hned vedle - na Wolkerově 44," upřesňuje majitelka Barbora Navrátilová. Milovníci sushi tak o svou delikatesu nepřijdou, navíc si mohou rozšířit obzory o nové japonské speciality.

Foto: Fishi Sushi

Nový podnik se zaměřuje na moderní asijskou kuchyni. Šéfkuchařem je Michal Nestor, který má s přípravou asijské kuchyně bohaté zkušenosti. Pilířem nabídky jsou tradiční japonská jídla -  ramen a udon nudle. "Ramen je vydatné jídlo, které se skládá z vývaru, nudlí, masa a dalších surovin. Udon nudle jsou specifické, tlustší, pšeničné nudle, které v naší nabídce najdete například s kuřecím nebo hovězím masem a zeleninou," vysvětluje Navrátilová nezasvěceným hostům. Dalšími pokrmy, které najdete v nabídce, jsou třeba korejský bibimbap nebo havajské poke bowls. Ty jsou v dnešní době hodně vyhledávané, především pro jejich pestrost a čerstvost surovin. Jedná se o misku sushi rýže s čerstvými rybami (v nabídce je i vege verze s tofu), zeleninou, bylinkami a různými omáčkami.

Základem pravé asijské kuchyně jsou především autentické a kvalitní suroviny. "Na ingrediencích si dáváme hodně záležet. Vše, co nabízíme, je čerstvé a v top kvalitě. Nudle do ramenu máme například od kluků z @Ramen Brno, což je super ramen bar v Brně, připravují denně čerstvé a vysoce kvalitní pšeničné nebo žitné nudle. Další dodavatele máme v Praze nebo v Rakousku," upřesňuje Navrátilová.

Specialitou podniku jsou japonské nudle udon. Můžete si je objednat s kuřecím nebo hovězím masem a zeleninou.

Další japonská specialita ramen - vývar s vejcem, zeleninou a grilovaným masem

Oblíbené pokebowls pochází z Havaje. V Olomouci si můžete pochutnat na vege variantě, bowli s lososem nebo čerstvým tuňákem!

Bibimbap pochází z Koreje a jedná se o misku rýže s dalšími surovinami a hlavně pikantní omáčkou gochujang. Nezapomeňte si rýži společně s dalšími ingrediencemi pořádně zamíchat

Foto: Fishi Sushi

Všechny nabízené pokrmy si můžete vychutnat buď rovnou na místě (nachází se zde asi dvanáct míst k sezení), nebo si je nechat zabalit s sebou. Výjimku tvoří ramen a bibimbap, odnos jídla v krabičce by totiž jídlo kvalitativně poškodil.

Ochutnat zde můžete také asijská piva Saporo, Asahi nebo Singha a v budoucnu i asijská vína. Z nealka doporučujeme například Kombuchu, která výborně doplňuje asijské pokrmy, nebo domácí ledové čaje – výborný je třeba ten s jasmínem. Na své si zde přijdou i milovníci sladkých teček. Nabídka dezertů není stálá, každý den tak na vás čeká nějaké nové exotické překvapení. My vyzkoušeli například matcha panna cottu s přelivem z exotického ovoce.

Fishi Sushi udon & bowls

Adresa: Wolkerova 44
Otevírací doba: po-pá: 11:00-20:00
Facebookhttps://www.fishisushi.cz/

Pokud máte rádi asijskou kuchyni, můžeme toto nové místo vřele doporučit k detailnějšímu prozkoumání, a pokud zkušenosti zatím příliš nemáte, pak taky. Obsluha je zde totiž velmi příjemná a ochotně vám s výběrem poradí. Ukáže vám fotky jídel na tabletu a popíše, jaké ingredience jsou v něm použity, abyste nebyli nepříjemně překvapeni, že vám třeba nějaká surovina nesedí. Navíc asijská kuchyně je mnohem zdravější a lehčí než česká klasika, což se před Vánocemi (a hlavně po nich) skvěle hodí. 

Pokud vám při čtení tohoto článku vyhládlo nebo jste jen dostali strašnou chuť zaexperimentovat si, pak se vydejte na Wolkerovu 44. Otevřeno je tu od pondělí do pátku od 11:00 do 20:00. V budoucnu se však plánuje také víkendový provoz.