Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 2.6 °C

Finálová odveta nerozhodná, Sigma je osmá

13.5.2022

Odvetný zápas finále skupiny o umístění FORTUNA:LIGY hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes v Mladé Boleslavi. Po týden staré domácí prohře jedna dva potřebovali vyhrát. Bojovali, po brankách Ondřeje Zmrzlého a Mojmíra Chytila dvakrát vedli, ale domácí se v obou případech podařilo vyrovnat. Hanáci tak končí v elitní soutěži na osmé příčce.

Derniéru soutěžního ročníku začaly oba celky aktivně a oba hned na úvod trefily břevno. Ve 4. minutě to byl za domácí ranou z dvaceti metrů Stránský. V 16. minutě za Sigmu kontroval hlavou Zmrzlý. O tři minuty později se u pravé tyčky obtočil kolem protihráče Chytil a z jeho přihrávky Zmrzlý na malém vápně skóroval. Náskok Sigma držela poměrně dlouho. Ve 32. minutě trefil z přímého kopu Matějovský do lokte Breiteho na kraji zdi a rozhodčí Orel nařídil penaltu. Ewerton z ní naštěstí pro hosty přestřelil. Vedení ale Hanáci do pauzy neudrželi. Ve 40. minutě totiž srazil smolně Jemelka do vlastní brány nepovedenou střelu Ewertona. V úvodu druhé půlky měla Sigma několik slibných možností. Dvakrát byl blízko Jemelka. V 73. minutě si potom pár kroků před boleslavskou šestnáctkou zpracoval míč Chytil a z otočky zamířil přesně k levé tyči - 1:2. Ani druhé vedení ale Sigma nedokázala udržet. V 85. minutě Ewerton poslal míč přesně do levého horního růžku a bylo srovnáno. V 86. minutě byl blízko gólu Skalák, jeho bombu vyrazil gólman Stoppen na roh. V závěru už se pak Sigmě kýženou třetí branku dát nepovedlo.

"Myslím si, že z obou stran to bylo velice kvalitní utkání. Řekl bych, že jsme kvalitou eliminovali ty řeči, že tyto zápasy nejsou zajímavé a není o co hrát. Nastavení týmů bylo v obou utkáních velmi vysoké. Oba týmy chtěly na tu cílovou sedmičku dosáhnout. Z mého pohledu jsme dnes odehráli maximum," řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 40. vlastní Jemelka, 85. Ewerton – 19. Zmrzlý, 73. Chytil. Rozhodčí: Orel – Ratajová, Leška. ŽK: Mašek - Breite, Růsek, Zmrzlý, Sláma.

Ml. Boleslav: Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra (63. Mašek), Matějovský (50. Hlavatý), Stránský (63. Skalák), Dancák (74. Smrž), Pech – Ewerton, Ladra (74. Škoda). Trenér Pavel Hoftych.
SK Sigma: Stoppen –  Poulolo (61. Šíp), Beneš, Jemelka – Chvátal, Breite, Sedlák (61. Zifčák), Zmrzlý –Hadaš (46. Slaměna), Růsek (88. Sláma), Chytil. Trenér Václav Jílek.