Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.6 °C

Fakultní nemocnice zavádí modré parkovací zóny

Zprávy z regionu

28.7.2020

Autor: red

Fakultní nemocnice Olomouc se potýká se stále houstnoucím automobilovým provozem a chronickým nedostatkem parkovacích míst. Z toho důvodu zahájila v červnu zkušební provoz takzvaného zónového parkování pro zaměstnance nemocnice, díky němuž došlo k uvolnění více parkovacích míst pro pacienty. Stejný cíl - tedy umožnit pacientům a doprovázejícím osobám co nejbližší přístup na jednotlivá zdravotnická pracoviště - sleduje i zavedení takzvaných "modrých zón".

Foto: Fakultní nemocnice Olomouc

"Jedná se o modře označená místa pro stání vozidel, která mají umožnit bezproblémový nástup a výstup pacientů. Na těchto místech je stanoven časový interval patnáct minut. Věříme, ze lidé budou vzájemně ohleduplní a budou stanovený limit dodržovat. V opačném případě by ten, kdo nebude pravidla respektovat, znemožnil ostatním pacientům toto místo využít. Sázíme na slušnost a ohleduplnost pacientů i jejich doprovodu," říká ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

V první fázi jsou modré zóny zřízeny před centrálním monoblokem (modrá budova, v níž sídlí Oddělení urgentního příjmu a řada dalších klinik), Dětskou klinikou a budovou s Klinikou plicních nemocí a tuberkulózy a Onkologickou klinikou. Do budoucna se bude počet modrých zón zvyšovat. Uvolnění parkovacích stání pro pacienty před zdravotnickými pracovišti umožnilo zřízení zónového systému parkování pro zaměstnance, kteří nyní odstavují svá vozidla na určených parkovištích v okrajových částech areálu nemocnice.

Aktuálně je v areálu FN Olomouc k dispozici 842 parkovacích míst, během letošního roku k nim přibude dalších zhruba 300. Umožní to probíhající práce na dvou plochách využitelných pro parkování u Fakulty zdravotnických věd a v bývalém areálu firmy Balus. V rámci zvýšení komfortu pro motoristy z řad pacientů, návštěvníků a zaměstnanců bez dlouhodobých vjezdových karet byly během první poloviny roku přidány čtyři nové platební automaty, jichž je nyní celkem sedm. Všechny navíc umožňují hradit vjezd do areálu pomocí platební karty. Letos na podzim bude otevřen třetí vjezd do nemocnice z Hněvotínské ulice v prostoru mezi areálem Balus a Teoretickými ústavy Lékařské fakulty UP.

Reklama

PROFI CREDIT

Katalog firem » Finance » Nebankovní půjčky a úvěry

*OSOBNÍ A PODNIKATELSKÁ PŮJČKA*

Půjčíme Vám na cokoliv a neptáme se, na co peníze potřebujete.

Zrychlené vyplácení peněz - peníze na účtu ještě dnes!!!

Možnost odložit si až 3 splátky.

Půjčka s pojištěním schopnosti splácet - chrání Vás v případě neschopnosti splácet úvěr při nenadálých situacích jako je například dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, úraz či invalidita.

Peníze pro zaměstnance, maminky či tatínky na MD, podnikatele, živnostníky, OSVČ i pro důchodce.

Volejte 777 225 343.