Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 8 °C

Druhý ročník Yoga Alive Olomouc se blíží. Užijte si den plný jógy, tance i meditace

Tipy a názory

31.10.2019

Autor: Zuzana Doleželová

Druhý ročník jógového festivalu v Olomouci pod názvem Yoga Alive Olomouc se koná v Omeze už 9. listopadu. Ten první zaznamenal velký úspěch, a tak se návštěvníci mohou těšit na pokračování, které bude vskutku hvězdné. Na akci totiž dorazí špičkoví lektoři.

"Festival jógy se doposud v Olomouci nikdy nekonal, organizovat takto velikou akci tedy byla cesta do neznáma. První ročník jógového festivalu Yoga Alive Olomouc se ovšem povedl nad očekávání skvěle. Program byl pestrý a účast veliká. Účastníci si užili různé druhy jógy se skvělými lektory převážně z Prahy, Zlína i Olomouce," vzpomíná organizátorka Radka Janáková s tím, že už tehdy návštěvníci toužili po pokračování festivalu. "A právě to byla veliká motivace pokračovat," usmívá se Radka. Letošní ročník tedy proběhne už 9. listopadu, jeho mottem bude: odevzdej se okamžiku, užij si přítomnost. A slibuje opravdu špičkově nabitý program.

Co všechno festival tentokrát nabídne? "Lidé se mohou těšit na den plný zážitků, nových zkušeností a setkání. Na úžasné osobnosti, které vnesou do festivalu svého ducha a energii. Na více či méně dynamické formy jógy, taneční jógu, klidnější YIN&YANG jógu i meditaci. V poledním čase na přednášku se vskutku aktuálním tématem: Psychosomatický pohled na stres a trauma a jeho praktické využití. Bude zde i možnost si zakoupit rozmanité jógové zboží," prozrazuje k programu akce Radka Janáková.

Jóga je vyvážené cvičení, které zvyšuje flexibilitu i posiluje fyzickou kondici. Zpevňuje a zeštíhluje svaly, učí rovnováze, koncentraci, zlepšuje soustředění, mnohé naučí správně dýchat. Pomáhá proti bolestem zad. Odbourává stresy, dokonce je účinná proti depresím. Lidé cvičící jógu se jsou pružnější, cítí se mladší a mají pozitivnější přístup k životu. "Je to i příležitost získat nové přátelé, ale hlavně se také zastavit v dnešním uspěchaném životě, tedy odevzdat se okamžiku a užít si přítomnosti, což je i mottem druhého ročníku festivalu," dodává Radka Janáková.

Yoga Alive Olomouc se koná v 9. listopadu od 08:30 (registrace startuje o hodinu dříve) v badmintonové hale v Omeze. Stále ještě se mohou zájemci hlásit - a to jak na celodenní program, tak i na dopolední nebo odpolední část. Veškeré informace naleznete na webu.

LEKTOŘI

MICHAELA HLUCHOVÁ je přední lektorka jógy pro akademii Slovensko a majitelka BMAcademy s.r.o. Uvedená společnost školí a vzdělává instruktory jógy na Slovensku a velmi úzce spolupracuje s Power Yoga Akademie s.r.o. v ČR, která je mimo jiné akreditovaným vzdělávacím zařízením MŠMT a provozovatelem jógových center v Praze – Energy Studio Václav Krejčík.

 

KATEŘINA NOVÁKOVÁ je akreditovanou lektorkou Prana Vashya yogy. Tento certifikát má pouze šest učitelů v ČR. V roce 2011 se svou společnicí založila studio jógy OM Yoga Studio, které se během krátké chvíle stalo jedním z nejznámějších jógových prostorů v Praze. V minulém roce si založila svůj nový prostor Yoga Průhonice, kde se soustředí na Prana Vashya yogu a jemné energetické praxe - pranajamu, Čchi-kung a podobné. 

 

ROMANA KLÁŠTERECKÁ je lektorka jógy a majitelka brněnského studia Happyoga. První certifikáty v oblasti lektorství získala v roce 1996 v kanadském Vancouveru, kde téměř tři roky vedla fitness lekce ve studiu Fitness World a byla členkou Fitness World Demo Team. Osvědčení o odborné způsobilosti jako instruktor power yogy získala na Power yoga akademii Václava Krejčíka. Je také držitelkou osvědčení Jóga s dětmi  - I,II České asociace jógy a certifikátu Dětská jóga.

 

MARKÉTA FAUSTOVÁ je lektorkou Prana flow jogy podle systému Shivy Rey. Baví ji propojovat jógu s taneční energií. Velmi důležitá je pro ni hudba. Má ráda příběhy, hravost, kreativitu a spontaneitu, autentický pohyb, masáže, vůně, dotek, a tak je každá její lekce malou cestou do neznáma. Miluje setkávání, cestování, život. Věří v to, že vše plyne tak, jak má. S Markétou se můžete potkat v Praze ve studiích jógy Jógovna, Karmayoga.

 

KABIR BHARTI je zkušený učitel z indické Puny. Zabývá se Oshovými meditacemi a také tibetskými a vipassanskými meditačními technikami, které s radostí a nadšením sdílí s lidmi z celého světa. Vyučuje také jógu a je kvalifikovaným terapeutem, věnuje se práci s tělem, zejména pracuje s technikou biodynamické rebalanční terapie. Jako učitel meditací pravidelně vede certifikované kurzy meditací pod hlavičkou OSHO international meditation resort nejvíce v České republice, Holandsku, Německu, Anglii a Itálii.

 

LUDĚK VÁGNER je zakladatel a majitel L I F E  B A L A N C E  C L I N I C - fyzioterapie, osteopatie, psychosomatika, Somatic Experiencing. Poskytuje komplexní psychosomatickou terapii. Při léčbě kombinuje znalosti z fyzioterapie, osteopatie, východní medicíny a dalších technik, které vedou tělo i mysl do rovnováhy, která je podmínkou našeho zdraví.

 

RADKA JANÁKOVÁ je lektorka jógy z Olomouce. Jógu cvičí již pětadvacet let. První certifikát získala v roce 2007 na Power yoga akademii Václava Krejčíka a následně u České akademie jógy. Další vzdělávání v oboru si neustále doplňuje. Mezi její lekce patří vinyasa yoga, jemná flow jóga, aero yoga (létající jóga), jóga pro muže. Letos v létě provozovala na jezeře Poděbrady paddle yogu – cvičení jógy na paddleboardech. Je organizátorkou festivalu Yoga Alive Olomouc.

PROGRAM

7:30 - 8:30 Registrace
8:30 - 9:30 BALANCE YOGA FLOW s Radkou Janákovou - OLOMOUC (60 min.)
9:45 - 11:15 PRANA FLOW YOGA  s Markétou Faustovou - PRAHA (90 min.)
11:30 - 12:45 PRANA VASHYA YOGA s Kateřinou Novákovou - PRAHA (75 min.)
13:00 - 14:00 PŘEDNÁŠKA s Luďkem Vágnerem - OLOMOUC (60 min.) 
Téma: Psychosomatický pohled na stres a trauma a jeho praktické využití
14:15 - 15:30 DANCE YOGA s Michaelou Hluchovou - PIEŠŤANY SLOVENSKO (75 min.)
15:45 - 17:00 YIN&YANG SPLYNUTÍ A PLYNUTÍ s Romanou Kláštereckou - BRNO (75 min.)
17:15 - 18:15 MEDITACE s Kabir Bharti - INDIE (60 min.)