Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je 0.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Do projektu Otoč kelímek se nově zapojil i Globus

Zprávy z regionu

10.9.2019

Autor: red

Globus do všech patnácti Café Globus, které jsou součástí hypermarketů, zavádí službu Otoč kelímek. Globus je tak první velkou firmou, která se do tohoto projektu, díky němuž se výrazně omezuje množství použitých jednorázových plastů, zapojila.

Ilustrační foto

Foto: Archiv redakce

Od pondělí 2. září si mohou zákazníci ze všech patnácti Café Globus odnést kávu v recyklovatelném kelímku. Globus zavedl do všech svých kaváren službu Otoč kelímek, pomocí které chce dosáhnout dalšího snížení jednorázového odpadu. Modré, zelené nebo růžové kelímky jsou plně recyklovatelné, životnost jednoho Otoč kelímku se rovná až 600 jednorázovým. "Jsme hrdi na to, že jsme se stali součástí celé sítě partnerů a že i naši zákazníci si od této chvíle mohou se zálohovaným kelímkem pořízeným v této ekologicky zaměřené iniciativě vychutnat i naši skvělou kávu," uvedla Rita Gabrielová z Globusu.

Globus je největším partnerem projektu
Podle iniciátora projektu Otoč kelímek Jana Havránka je nyní Globus se svými patnácti kavárnami největším partnerem. "Globus se nám ozval sám a spolupráce je pro nás o to příjemnější, že i když jde o velkou firmu, je velmi pružná na zavedení systému kelímků do všech kaváren," poznamenal Havránek.

Jak funguje Otoč kelímek v kavárnách Globus
Zákazníci si tak nyní mohou v jakémkoli Café Globus zakoupit svou kávu ve vratném, opakovatelně použitelném kelímku. Zaplatí za kávu, kelímek si půjčí za zálohu 50 korun a následně jej mohou vrátit v jak v jakémkoliv Café Globus, tak i u dalších partnerů zapojených do tohoto systému po celé republice. V kavárnách Globusu jsou k dispozici dvě velikosti kelímků, malý na espresso a cappuccino nebo velký na latte, vídeňskou, "tureckou" kávu, ale také na čaj. Pokud při příští návštěvě bude zákazník požadovat do kelímku další nápoj, kelímek pouze obsluha kavárny vymění za čistý.