Reklama

Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena, venku je -0.1 °C

Dnešek: vánoční stromeček, C’est la VEŠ i Klíč k hudbě

Tipy a názory

14.12.2020

Lenka Šimková

Třetí adventní víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Jaké bude? Jednak se ponese na vlně očekávání zda a jakým způsobem vláda zpřísní koronavirová opatření, ale také vám poradíme, čím si dnes náladu můžete zpříjemnit. ;-)

Narozeniny dnes slaví herec Josef Abrhám (*1939), zpěvák Dan Bárta (*1969), bubeník Adam Koller (*1986), herečka Jane Birkin (*1946) a americká zpěvačka a herečka Vanessa Hudgens (*1988).

Svátek má Lýdie

Ministr zdravotnictví Jan Blatný již v minulém týdnu avizoval, že díky narůstajícímu skóre v systému PES bude vládě během dnešního dne navrhovat přechod do čtvrtého stupně, což by opět znamenalo zavření některých podniků či obchodů. Ovšem právě u obchodů by měla platit výjimka, protože Blatný uvedl, že obchody už zavírat nebudou. O tom, jak dnešní jednání vlády dopadne a jaká opatření nás opět budou v nejbližších dnech čekat, vás samozřejmě budeme informovat. 

A čím si dnes můžete zlepšit náladu? Děti zajisté netrpělivě odkrývají okénka v adventním kalendáři a čekají na Vánoce. A právě pro ně připravila Knihovna města Olomouce soutěž na téma vánoční stromeček. Až do 18. prosince mohou děti vyrobit nebo nakreslit vánoční stromeček a svůj výtvor donést do dětského oddělení knihovny na náměstí Republiky. Personál jej pak na místě vystaví a děti získají malou odměnu. 

Večer si pak můžete zapnout další díl pravidelné talk show z foyer Moravského divadla, tentokrát na téma Klíč k hudbě. V předposledním díle se ponoříte do hlubin barokní hudby, dozvíte se nejedno tajemství zpěvu, zjistíte, jak využít hudbu k terapii a také, jak slyšet jinak. Talk show začíná v 18 hodin na Facebooku Moravského divadla.

Také Divadlo na cucky chystá online představení studia SEN s názvem C’est la veš, které od 19 hodin uvidíte na Facebooku divadla. "Svět je báječný, avšak musíme se vší úctou konstatovat, že svoji báječnost dokáže někdy velmi pečlivě skrývat. Ve chvílích, kdy pocity báječnosti nemáme na dosah, hledáme, čekáme a chytáme se všech náznaků, které nás utvrzují v tom, že žít život se všemi všemi (rozuměj nástrahami) stojí za to," láká ke shlédnutí anotace. 

A pokračují také online projekce kina Metropol, které na dnešní večer zařadilo do nabídky životopisný snímek Havel. Ten se soustředí na bouřlivý osobní život Václava Havla, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Dnes se také koná zastupitelstvo města. Sledovat ho můžete online.

Hezké pondělí!

Jaký bude celý týden?

V pondělí bude vláda opět rozhodovat o zpřísnění koronavirových opatření. Zřejmě pošle zemi zpět do čtvrtého stupně. Přineseme reakci olomouckých restauratérů a hospodských, kterých se opatření znovu dotknou jako prvních. Od dnešního dne také platí na drahách systém oneticket, který umožňuje jezdit na jednu jízdenku s více dopravci, kteří provozují vlaky

V úterý hostí olomoučtí hokejisté brněnskou Kometu. A také Sigma přivítá na Andrově stadionu Dynamo České Budějovice.

Ve středu začne prodej vánočních stromečků před pavilonem A na Výstavišti Flora. Také se otevírá zajímavý koncept Kafec ve Vile Primavesi.

Ve čtvrtek můžete vidět netradiční díl oblíbeného talk show TTalk, v němž moderátoři Robert Runták a Radim Kašpar budou zpovídat sami sebe.

V pátek hrají olomoučtí hokejisté na ledě Třince. Také začne celorepublikové dobrovolné testování na covid-19. Fakultní nemocnice již spustila pro zájemce rezervační systém

V sobotu nebo v neděli začíná na vánočních trzích prodej kaprů.

Během týdne bude také centimetr po centimetru posunována konstrukce nového mostu na Masarykově ulici. Celou akci bedlivě sledujeme.

A nezapomeňte, že neděle bude už čtvrtá adventní. ;-)