Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 27.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: vánoční punče, Boží mlýny i Jednoduchost v hudbě

Tipy a názory

28.11.2019

Lenka Šimková

Týden se přehoupl do druhé poloviny a je tady čtvrtek. Co všechno přinese a kam se můžete dnes vypravit? Odpovědi naleznete v našem pravidelném přehledu. ;-)

KAM ZAJÍT?

10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní náměstí
13:00 / Punče pro dobrou věc! / Horní náměstí
17:00 / Diplomacie bez závoje / Knihovna města Olomouce
19:00 / Boží mlýny / Moravské divadlo
19:00 / Filozofie pro život / Nová Akropolis
19:00 / Jednoduchost v hudbě / Reduta
20:00 / Bitva u Midway / kino Metropol
20:00 / TOTAL HARMONY / Bounty Rock Cafe

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví český hokejista Jaroslav Balaštík (*1979), divadelní herečka Radka Coufalová (*1978) a Matt Cameron, bubeník skupin Soundgarden a Pearl Jam (*1962).

Svátek má René

Vánoční trhy jsou v plném proudu. Na náměstí voní punč, odvážlivci se nebojí vyzkoušet velké olomoucké kolo a v provozu je také kluziště na Dolním náměstí. Dopolední bruslení je většinou vyhrazeno pro školy a rodiče s dětmi, odpoledne od 15:00 funguje také půjčovna bruslí a na ledové ploše můžete pobýt do 22:00 zcela zdarma. Zahřát se můžete třeba punčem v jednom z mnoha stánků. Pokud byste navíc chtěli udělat dobrý skutek, doporučujeme si dát punč ve stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí. Dnes budou na místě prodávat házenkářky DHK Zora Olomouc společně s Decathlonem Olomouc. Výtěžek půjde na podporu organizace SPMP, která pomáhá lidem s mentálním postižením v ČR.

Knihovna města Olomouce chystá na 17:00 přednášku Diplomacie bez závoje, na které historik a bývalý český diplomat v Ghaně Vladimír Klíma seznámí posluchače se zvyky a obřady místních obyvatel, s kulturou i všedním životem v zemi. Vstup je zdarma. Nová Akropolis pak v 19:00 zve na přednášku a prezentaci knižní novinky Filozofie pro život od prof. Delie S. Guzmán. Vstup na přednášku je rovněž zdarma, místa si můžete rezervovat zde.

Večer nebude nouze ani o divadelní představení. Moravské divadlo uvede v 19:00 působivý román o tragickém osudu jedné sedlácké rodiny, kterou zničila křivá přísaha jednoho z jejích členů. Děj příběhu je zasazen do prostředí hanáckého regionu a podpořen dvanácti písněmi Jarka Nohavici. Vstupenky na Boží mlýny koupíte tady. Zajít můžete i na hudební večer. Moravská filharmonie láká v 19:00 do Reduty na koncert Jednoduchost v hudbě, který odehraje v rámci Koncertní řady A a vstupenky koupíte tady. Pokud preferujete jiný hudební žánr, tak zkuste zajít ve 20:00 třeba do Bounty Rock Cafe, kde zahraje skupina Total Harmony, za vstup zaplatíte 100 korun.

Hezký čtvrtek!