Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1.4 °C

Dnešek: tipy na valentýnské dobroty a dětem začínají jarní prázdniny

Tipy a názory

8.2.2021

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Jaký bude start nového týdne a čím si jej můžete zpříjemnit? Podívejte se...

Narozeniny dnes slaví česká tenistka Petra Cetkovská (*1985), herec Robert Nebřenský (*1964), americký spisovatel a scénárista John Grisham (*1955), baskytarista Linkin Park Dave Farrell alias Phoenix (*1977) a herečka Susan Misner (*1971).

Svátek má Milada

Dnešním dnem začínají školákům v Olomouci jarní prázdniny. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením je však jasné, že tentokrát se na příměstské tábory, dětské akce, ani lyžařské školičky děti těšit nemohou. Přesto zaměstnanci DDM Olomouc připravili pro zájemce z řad veřejnosti několik tipů na trávení volného času o jarních prázdninách. Děti se tak můžou zúčastnit karnevalu na dálku, soutěžit O krále osmisměrek a čekají na ně i jiné aktivity. To Muzeum umění přináší dětem pravidelně výtvarné videolekce z cyklu EDU na drátě. Pokud jste si ještě žádnou nepustili, tak je můžete dohledat zpětně a děti si mohou procvičit kreativitu. Dalším způsobem trávené volného času může být kombinace malování i pohybu venku. Velmi populární je poslední dobou hledání a tvorba putovních malovaných kamínků. Jestli jste o nich ještě neslyšeli, tak se vše potřebné dočtete tady.

Se začátkem jarních prázdnin dochází také k tradičnímu týdennímu omezení provozu některých autobusových linek MHD. Od pondělí 8. 2. do pátku 12. 2. 2021 tak budou omezeny především některé ranní posilové autobusy. Kterých linek a časů se omezení přesně dotkne, se dočtete na webu Dopravního podniku.

V tomto týdnu čeká také svátek na všechny zamilované, na neděli 14. února totiž připadá Valentýn. Pokud tento svátek slavíte a jste zvyklí si se svou drahou polovičkou zajít na dobrou večeři do restaurace, tak pro vás máme dobrou zprávu. Některé restaurace v Olomouci chystají valentýnská meníčka i v době výdejních okének a rozvozů. A my vám dnes ráno přineseme článek o tom, na jaké valentýnské dobroty se můžete těšit. 

Když už je řeč o jídle... Pokud se vám dnes nechce vařit, tak si nechte jídlo dovézt z některé z olomouckých restaurací. A nebo si pro něj dojděte k okénku. Nejen že budete mít o starost míň, ale navíc uděláte dobrou věc - podpoříte podnik, který máte rádi a jenž má v této nelehké době co dělat, aby se udržel v provozu... Menu si vyberte u nás →

Pěkné pondělí!