Reklama

Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert, venku je 11.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: putování s pohádkou, Zaparkuj kino a pokračuje Olomoucké shakespearovské léto

Tipy a názory

14.8.2019

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady! Na co všechno se dnes můžete těšit? Prozradíme, že na své si přijdou děti i dospělí. Podívejte se, co se dnes chystá.. ;-)

Narozeniny dnes slaví fotbalista Marek Trval (*1967) i američtí herci Halle Berry (*1966), Mila Kunis (*1983) a Steve Martin (*1945).

Svátek má Alan

Knihovna města Olomouce zve už od 9:30 všechny maminky, tatínky, babičky či dědečky s dětmi od 3 do 9 let na Prázdninové putování s pohádkou. Pro děti bude až do 11:00 připravené pásmo složené z pohádek, soutěží, hádanek a písniček. A pokud vám to dnes nevychází, nemusíte smutnit. Putovat se bude každou středu až do konce srpna ;-)

S dětmi můžete vyrazit také v 17:30 do kina Metropol na pohádkový snímek Toy Story 4: Příběh hraček. Příběh filmu se opět odehrává v kouzelném světě hraček a je volným pokračováním předchozích dílů. Děti se tak mohou těšit na oblíbené hračky i na jejich nové kamarády. Vstupenky za 150 korun můžete koupit v pokladně kina nebo online.

Už jen třikrát do konce srpna pak můžete navštívit Prázdninové kino, které pro vás chystá Centrum pohybu v Sokolské ulici. Každou středu od 19:00 vás čeká přehlídka kvalitních dokumentárních filmů o lidských právech a už dnes večer uvidíte intimní snímek Lepším člověkem, který citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím..

A čekají nás také dvě zajímavé open-air akce. V krásných prostorách nádvoří Filozofické fakulty Univerzity Palackého bude probíhat Zaparkuj kino, kde vás od 19:00 čeká tradiční půjčovna deskových her a občerstvení, od 21:00 pak uvidíte projekci snímku Černý Petr, která bude speciální poctou Miloši Formanovi. Snímek uvidíte v češtině s anglickými titulky a vstup na akci je zdarma.

Na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého pokračuje Olomoucké shakespearovské léto a speciálně pro festival nabídne po víc jak roční pauze komedii Druhý život Veroniky. Dnes tak máte jedinečnou příležitost navštívit její úplně poslední reprízu! Komedie o vztazích, životních rozhodnutích a taky o tom, kde jsme mohli být, kdybychom tenkrát udělali něco jinak, startuje ve 20:00 a vstupenky koupíte tady.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Hezkou středu!