Reklama

Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej, venku je 3.6 °C

Dnešek: přehlídka severských filmů i Přelet nad kukaččím hnízdem

Dnešek

23.1.2023

Lenka Šťastná

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Podívejte se, co všechno přinese začátek nového pracovního týdne v Olomouci.. ;)

Kam zajít?

17:00 / Scandi 2023: Bombastický Johan / kino Metropol
19:00 / Scandi 2023: Ono + Q&A / kino Metropol
19:00 / Scandi: Ono + online debata s režisérkou / Telegraph
19:00 / Láska, sex a internety / Divadlo Tramtarie
19:00 / Přelet nad kukaččím hnízdem / Moravské divadlo

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí →

Dnešním dnem odstartuje v kině Metropol již devátý ročník severského filmového festivalu Scandi. Už v 17 hpdin sem můžete zajít na norskou komedii Bombastický Johan, která vypráví o jeho dobrodružném životě a o dlouhotrvajícím boji o získání své životní lásky, Solvory, kterou v mládí nešťastnou náhodou tak trochu vyhodil do vzduchu. V 19 hodin pak jak v kině Metropol, tak v Telegraphu, můžete vidět finský horor Ono. Na obou místech pak bude po projekci následovat stream online besedy s autorkou filmu, Hannou Bergholm.

A zajít můžete v pondělí večer také do divadla. Tramtarie má v 19 hodin na programu komedii Láska, sex a internety. Čeká vás humorná sonda do světa seznamovacích aplikací, ve kterém vám jediný pohyb prstem může obrátit život vzhůru nohama. "Nevěřili byste, co všechno vás může potkat, když hledáte lásku na internetu. Nebo máte vlastní zkušenost? Přijďte se pobavit a porovnat, jak se s tím srovnali hlavní hrdinové," láká anotace. Ovšem na dnešní večer je téměř vyprodáno, ale včas si můžete zajistit vstupenku na únorová představení. ;)

To Moravské divadlo uvede ve stejný čas Přelet nad kukaččím hnízdem. Přijďte se podívat, jak se činohře Moravského divadla podařilo zpracovat příběh amerického spisovatele Kena Keseyho, který většina z nás zná z filmového zpracování Miloše Formana...

Hezké pondělí!