Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je -0.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: párty v Letňáku, cykloprojížďka po uměleckých dílech i audience s Helen Mirren

Tipy a názory

28.8.2019

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady! Co všechno středa přinese? Těšit se můžete na koncert, zajímavou a poučnou cykloprojížďku, filmy a na své si tentokrát přijdou i ti nejmenší!

Narozeniny dnes slaví slovenský herec Milan Kňažko (*1945), současný český malíř, fotograf a umělec Jiří David (*1956) a kanadská zpěvačka Shania Twain (*1965).

Svátek má Augustin

Dětem už pomalu končí letní prázdniny a tak dnes dopoledne s nimi můžete naposledy zajít na některou ze zajímavých akcí, které pro ně přes léto chystá Knihovna města Olomouce. Na náměstí Republiky vás od 9:30 čekají Knihohrátky, tedy výtvarné dílničky inspirované ukázkami z knih a na pobočce Jungmannova pak můžete zažít od 9:30 do 11:00 Putování s pohádkou

To v areálu Letního kina - Klidu v ruchu chystají před koncem prázdnin ještě jednu pořádnou párty. Od 15:00 vás tady bude čekat vychlazené pivo, rozpálený gril a především oblíbení DJs z okolí Olomouce! Vstupné je dobrovolné, tak si to nenechte ujít! ;-)

Pokud rádi jezdíte na kole a zároveň vás zajímají olomoucká umělecká díla, tak by vám neměla uniknout akce s názvem Sochy mezi řekami. Na kolech se vydáte do okolí tří olomouckých řek, navštívíte Bezručovy sady, zapomenutou mozaiku slavného slovenského keramika, bohatou výzdobu vysokoškolských kolejí, budovatelské reliéfy v okolí olomouckého Kremlu i monumentálního Bílého supa. Sraz je v 17:00 u někdejšího vodopádu u vstupu do Bezručových sadů z Kosinovy ulice a nezapomeňte si vzít zámky na kola, čekají vás také prohlídky interiérů..

Kino Metropol tentokrát potěší především milovníky divadla. Oblíbené představení Audience, natočené v Londýně živě a s původním obsazením v červnu 2013, se vrací do kin a vy si tak od 18:00 můžete vychutnat populární Helen Mirren v roli Alžběty II. Vstupenky za 250 korun koupíte tady →

Naposledy dnes můžete zajít také na Prázdninové kino, které pro vás po celé léto chystalo Centrum pohybu v Sokolské ulici. Přehlídka kvalitních dokumentárních filmů o lidských právech vyvrcholí dnes od 19:00 snímkem Putinovy děti 404, který přináší šokující obraz současného Ruska poté, co Vladimir Putin podepsal zákon proti LGBT propagandě.

A také dnes večer si můžete vychutnat projekci filmu pod širým nebem. Tentokrát se na letní kino těšte ve Sportaréně Slavonín, kde od 19:30 uvidíte snímek Bohemian Rhapsody. Vstup je zdarma.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Hezkou středu!