Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 27.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: koncertní úterý je tady. Lucie, Ledecký, Mendoza

Tipy a názory

26.11.2019

Jan Procházka

Dnešní den bude v Olomouci opravdu hudebně bohatý. Můžete zajít hned na tři koncerty a každý z nich je něčím výjimečný. Tedy na tři, zajít můžete jen na jeden, ale ať si vyberete kterýkoliv, určitě nebudete zklamaní. A co dalšího se dnes děje?

Kam zajít?

19:00 / Giselle / Moravské divadlo
19:00 / English Stand Up Comedy / Divadlo na cucky
19:00 / Sex zadarmo nedostaneš / Divadlo Tramtarie
20:00 / Lucie / Zimní stadion
20:00 / Janek Ledecký - Vánoční turné 2019 / Kino Metropol
20:00 / MARCO MENDOZA & Adam Bomb (USA) / Bounty Rock Cafe

 

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Aneta Langerová (*1986), atlet Roman Šebrle (*1974), někdejší člen skupiny Olympic Ladislav Klein (*1944), herec Ladislav Frej (*1941), právnička a politička a Hana Marvanová (*1962) azpěvačka Tina Turner (*1939).
Svátek mají Artur a Artuš

V Olomouci po letech zahraje legendární skupina Lucie. Ta loni vydala skvělé comebackové album Evolucie a právě s ním dnes na zimní stadion přijíždí. Těšit se ale samozřejmě můžete na všechny stěžejní hity z dlouhé kariéry nejslavnější české kapely. Soudě podle loňských koncertů, máte se opravdu na co těšit!

Sliby se maj plnit o Vánocích... Mezi českými vánočními písničkami je tahle od Janka Ledeckého určitě jednou z nejhranějších. A Ledecký dnes v kině Metropol zahraje nejen ji, ale celý svůj vánoční program. "Zazní klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná..." lákají pořadatelé. Ledecký vyráží na vánoční turné pravidelně a pravidelně také vyprodává sály po celé republice. Letos se s populárním programem vrátí do českých měst již po dvaadvacáté.

V Bounty Rock Cafe čeká návštěvníky nevšední rock'n'rollový svátek. Do Olomouce se totiž vrací fenomenální baskytarista Marco Mendoza. To ale není všechno, tentokrát se na jednom pódiu potká s newyorskou klubovou legendou – kytaristou a zpěvákem Adamem Bombem. "Těšte se na pořádně žhavou show," slibují pořadatelé.

Pokud se vám nechce na muziku, můžete zajít třeba do divadla. V Moravském dávají balet Giselle, Tramtarie hraje svůj hit Sex zadarmo nedostaneš a Divadlo na cucky nabízí pravidelnou Stand up comedy v anglickém jazyce.

A pozor! Pokud narazíte na zbraněmi se ježící policejní kolonu, vězte, že nepřeváží žádného nebezpečného vězně, ale docela malinkatou cestující. Jmenuje se Věstonická venuše, letos jí bylo asi jednatřicet tisíc let a od středy bude k vidění ve Vlastivědném muzeu

Tak krásné úterý!