Reklama

Čtvrtek 18. dubna 2019, svátek má Valérie, venku je 14.3 °C

Dnešek: filmová smršť, Ladies night i Woody Allen

Tipy a názory

6.11.2018

Autor: Lenka Šimková

Úterý je tady a tentokrát bude především filmové. Pokračuje festival Nový ruský film, uvidíte přehlídku rakouských krátkých filmů a nebude chybět ani FILMART Arcidiecézního muzea. A na své si přijdou také dámy, pro které bude v Premiere Cinemas další Ladies night.

Brilantní komedie Woodyho Allena Central Park West je k vidění v Divadle hudby.

Foto: Jan Procházka

Narozeniny dnes slaví modelka Lucie Kovandová (*1993), český zpěvák a moderátor Milan Fiala (*1962) a americký herec Ethan Hawke (*1970) a americká herečka Emma Stone (*1988).

Svátek má Liběna

Pořádná party čeká na všechny ženy už dnes večer v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. Ladies night začíná v 18 hodin doprovodným programem, který zahrnuje luxusní líčení od vizážistek společnosti Mary Kay, fotografování ve fotobudce Zapeca nebo zábavný kvíz o českých hercích. Následovat bude welcome drink a od 19:00 předpremiéra českého snímku Ten, kdo tě miloval. Vstupenky za 199 korun ještě jsou a koupíte je zde →

V kině Metropol pokračuje festival Nový ruský film. Ještě dnes a zítra se budou promítat nejúspěšnější snímky současné ruské kinematografie. Půjde jak o zcela nová díla, tak o známé filmy. Dnes už v 17:30 můžete vidět Legendu o Kolovratovi, která zasahuje až do 13. století, ve 20 hodin pak bude k vidění snímek Sobibor sahající do poněkud novodobé historie. Základ filmu představuje reálná událost, k níž došlo v roce 1943 v nacistickém táboře smrti Sobibor na území Polska. Sovětský Žid Alexandr Pečerskij zde zvládl zorganizovat povstání, které se stalo jediným úspěšným za celou druhou světovou válku a skončilo masovým útěkem vězňů z nacistického táboru. Vstupné na každý snímek je 95 korun.

A kromě ruského filmu se dnes můžete těšit také na třetí ročník přehlídky nejlepších rakouských krátkých filmů, která se uskuteční od 19 hodin v Divadle na cucky. Uvidíte tematicky různorodé krátké snímky, které Akademie rakouského filmu zařadila do předvýběru pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu 2018. Filmy jsou v německém znění s anglickými titulky a vstup je zdarma.

Aby těch filmů nebylo málo, tak v Mozarteu promítnou od 19 hodin celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené. Snímek je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Vstup je 60 korun, zlevněné vstupné 30 korun.

Potěšíme ale i divadelní fanoušky. Moravské divadlo zve v 19:00 na Zkrocení zlé ženy. Baletní klasika o tom, že na světě není nic všednějšího a zároveň ani tajuplnějšího než vztah muže a ženy. Lístky pořídíte zde a představení trvá 2 hodiny. To Divadlo hudby nabízí ve stejný čas konverzační komedii Central Park West. Woody Allen se tu představí svou nejlepší divadelní hrou. Čeká na vás partnerský pětiúhelník, ve kterém se nemohou dlouhou dobu vyznat ani jeho samotní aktéři. Představení si však užijete jen pokud máte vstupenky, je totiž beznadějně vyprodáno. Lístky ale seženete už teď na prosincovou reprízu ;-)

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři.

Hezké úterý!

Autor článkuLenka Šimkovásimkova@olomouc.cz

Lenka Šimková
Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

I V DUBNU PRO VÁS MÁME PŘIPRAVENY ZAJÍMAVÉ AKČNÍ CENY.

NA BÍLOU SOBOTU MÁME OTEVŘENO 9:00-12:30

Těšíme se na Vás v La Formaggeria na Horním náměstí v Olomouci