Reklama

Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka, venku je -2 °C

Dnešek: Úvod do současné trapnosti, Vraždy vousatých žen i Královská harfa a kouzlo hoboje

Dnešek

25.9.2023

Lenka Šťastná

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Podívejte se, co přinese začátek zkráceného pracovního týdne.. ;)

Kam zajít?

15:00 / Deskovky / Knihovna města Olomouce
18:00 / Slavnostní křest knihy "Merkátor" / Art Rubikon
18:30 / Úvod do současné trapnosti / Divadlo na cucky
19:00 / Sherlock Holmes: Vraždy vousatých žen / Moravské divadlo
19:00 / Královská harfa a kouzlo hoboje / Červený kostel

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí →

Milovníkům deskových her by neměla uniknout dnešní akce v Knihovně města Olomouce. Členové Klubu deskových her se scházejí pravidelně jednou za měsíc a od 15:00 do 18:00 společně tráví příjemné večery plné zábavy. Pokud však nejste členy Klubu a stejně si chcete zahrát, tak se můžete přihlásit přes email deskovky@kmol.cz nebo v dospělém oddělení. Počítejte však s tím, že přednost budou mít nahlášení členové Klubu.

V 18 hodin proběhne v Art Rubikonu slavnostní křest knihy "Merkátor", kterou napsala Kamila Holásková a fotografiemi doprovodil Jindřich Štreit. Hostem večera je hudebník Jaroslav Hutka.

Večer můžete strávit třeba v divadle. Divadlo na cucky má už v 18:30na programu Úvod do současné trapnosti. "Je to praktický průvodce srandou, kterou zažije člověk v pozdním kapitalismu od kolébky do hrobu. Nebo něco jako divadelní adaptace stejnojmenné knihy Jakuba Ryšky a Pavla Šplíchala, která vznikla na základě oceňovaného blogu Prigl.cz," upřesňují autoři.

Moravské divadlo zve v 19 hodin na komediální detektivku Sherlock Holmes: Vraždy vousatých žen. Milovníci tohoto viktoriánského detektiva si určitě přijdou na své, a to i přesto, že se jedná o zcela originální holmesovský příběh. "Temně zapeklitý případ je prosvětlen anglickým humorem, jenž je povzbudivý jako lahodný Earl Grey a servírovaný s notnou dávkou drábkovského surrealismu," zvou pořadatelé. Režie této inscenace se ujal David Drábek.

A pokud před divadlem dáte přednost hudebnímu zážitku, tak zajděte v 19 hodin do Červeného kostela, kde si pro vás Spolek pro komorní hudbu Olomouc připravil koncert s názvem Královská harfa a kouzlo hoboje.

Hezké pondělí!