Reklama

Středa 8. července 2020, svátek má Nora, venku je 12.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Toy story, Psycho a startuje Olomoucké shakespearovské léto

Tipy a názory

8.8.2019

Lenka Šimková

Čtvrtek se ponese především ve znamení startu Olomouckého "nejen" shakespearovského léta. A také se otevírá Sámoška na konci vesmíru. Ale nouze nebude ani o další akce. Podívejte se, co všechno se dnes v Olomouci chystá.

Narozeniny dnes slaví kytarista Štěpán Rak (*1945), herec a hudebník Mojmír Maděrič (*1955), americký herec Dustin Hoffman (*1937) a švýcarský tenista Roger Federer (*1981).

Svátek má Soběslav

Pokud máte volné odpoledne a jste doma s dětmi, tak je můžete vzít třeba na pohádkový snímek Toy Story 4: Příběh hraček. Příběh filmu se opět odehrává v kouzelném světě hraček a je volným pokračováním předchozích dílů. Děti se tak mohou těšit na oblíbené hračky i na jejich nové kamarády. Vstupenky za 150 korun můžete koupit v pokladně kina nebo online.

Už ve 14:00 bude slavnostně otevřena Sámoška na konci vesmíru. V Olomouci vzniklo místo, kam můžete vzít obchodního partnera, klienta nebo kamaráda, a přitom je i sebe pohostit třeba kávou a dortíčkem nebo sendvičem. Koncem vesmíru zde rozumějte Olomouc, konkrétně pak střed coworkingového centra Vault 42, a Sámoškou to, že bude samoobslužná. Tvůrcům projektu se podařilo vybrat peníze pomocí crowdfundingové kampaně. V 17:00 pak bude přestřižena páska a vypukne odpolední brunch. Více na Facebooku.

Dnešním dnem odstartuje na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého letní open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto, které bude probíhat až do 18. srpna. Během jedenácti večerů se tak můžete těšit na divadelní představení, pohádky pro děti i koncert Anety Langerové. Už dnes v 19:00 vás čeká oblíbená komedie Kabaret nahatý Shakespeare, kde uvidíte pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Vstupenky za 320 korun koupíte tady nebo v Informačním centru v podloubí radnice.

U Terezské brány pokračují Olomoucké kulturní prázdniny a vy se tak od 19:30 můžete těšit na další z pravidelných koncertů. Tentokrát vystoupí kapela Black Tiger, vstupné je dobrovolné.

Večer můžete zajít také na film do Letního kina. Tentokrát vás čeká americký snímek Psycho od mistra hororu Alfreda Hitchcocka. O tom, že Batesův motel rozhodně není místem klidného odpočinku, se můžete přesvědčit od 21:15, za vstup zaplatíte 100 korun. A nezapomeňte, že začátek promítání se může mírně zpozdit z důvodu čekání na setmění. ;-)

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Hezký čtvrtek!