Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.2 °C

Dnešek: povídání o krásných knihách i kultovní postavy skateboardingu

Tipy a názory

15.3.2021

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Jaký bude start nového týdne a čím si jej můžete zpříjemnit? Podívejte se...

Narozeniny dnes slaví česká herečka Olga Schoberová (*1943), slovenský herec Juraj Kukura (*1947), portorický zpěvák Luis Fonsi (*1978) a americký animátor David Silverman (*1957).

Svátek má Ida

Už v minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že občané s nízkými příjmy si po prokázání důvodu mohou vyzvednout balení zdravotnických roušek nebo šest respirátorů zdarma v budově odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce na adrese Štursova 1. Informační centrum, kde jsou ochranné prostředky k dispozici, má úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Takže pokud do této kategorie spadáte, nebo víte o někom takovém, můžete využít dnešních úředních hodin.

Pokud se vám dnes nechce vařit, tak si nechte jídlo dovézt z některé z olomouckých restaurací. A nebo si pro něj dojděte k okénku. Nejen že budete mít o starost míň, ale navíc uděláte dobrou věc - podpoříte podnik, který máte rádi a jenž má v této nelehké době co dělat, aby se udržel v provozu... Menu si vyberte u nás →

Na zajímavou přednášku zve dnes v 18 hodin Vědecká knihovna. Lenka Piper z Filozofické fakulty UP bude od 18 hodin přednášet online O krásných knihách a krásné literatuře. Během přednášky bude posluchačům stručně představena historie estetiky, dále se přednáška zaměří na vztah estetiky, literatury a knihy. Přednáška proběhne online na platformě ZOOM, současně bude k vidění také na facebookové stránce Vědecké knihovny. Pro dotazy bude ponechán prostor v samotném závěru pořadu prostřednictvím chatu.

Také kino Metropol pokračuje ve svém online programu a ve 20:30 si můžete pustit snímek King Skate. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu se představí v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu. Za online vstupenku zaplatíte 100 korun.

Hezké pondělí!