Reklama

Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 10 °C

Dnešek: Nadějná mladá žena, Hřeben Bruce Willise i Sluha dvou pánů

Tipy a názory

7.6.2021

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je pondělí. Jaké bude tentokrát? Těšit se můžete na divadelní představení, filmy a po dlouhé době si můžete zajít i zaplavat. ;)

Narozeniny dnes slaví zpěvák Jaromír Nohavica (*1953), herečka Libuše Šafránková (*1953), britský zpěvák Tom Jones (*1940), britský herec Liam Neeson (*1953) a ruská tenistka Anna Kurnikovová (*1981).

Svátek má Iveta a Slavoj

Po dlouhých měsících dnes konečně otevírá své brány návštěvníkům olomoucký aquapark. Od 14 hodin tak můžete navštívit vnitřní areál včetně souvisejících služeb – sauna, masáže, solária, restaurace a další. Pravidla pro vstup naleznete na webu aquaparku, venkovní areál zatím zůstává uzavřen. Dnešním dnem otevírá také plavecký stadion, v provozu zatím bude krytý bazén a sauna. Aquacentrum Delfínek otevře v příštím týdnu. Pravidla pro vstup rovněž naleznete na webu plaveckého stadionu.

Kino Metropol začalo promítat již v minulém týdnu a dnes odpoledne můžete zajít třeba na český film Bábovky, natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové. Snímek vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem. Začátek promítání je v 17 hodin a vstupenky koupíte tady. Večer vás pak na stejném místě čeká americká černá komedie Nadějná mladá žena. "Všichni o Cassandře tvrdili, že je nadějná mladá žena. Než se to zvrtlo. Teď veškerý svůj talent věnuje plánům na pomstu. Ta má být stejná jako Cassandra - krutá a rafinovaná," uvádí filmová anotace. Jak to celé dopadne zjistíte ve 20 hodin a vstupenky koupíte tady.

A pozveme vás také na open-air divadlo. Divadlo Tramtarie pokračuje na Korunní pevnůstce s festivalem Červen NAŽIVO a dnes v 19 hodin láká na Hřeben Bruce Willise. Zbrusu nová inscenace z pera uměleckého šéfa Vladislava Kracíka se zabývá delikátním tématem: půjde totiž o muže a jeho pleš. V hlavní roli se představí Vít Pištěcký a vstupenky koupíte na webu divadla nebo na místě před představením. 

Také Moravské divadlo pokračuje v hraní pod širým nebem a dnes v 19 hodin uvede na Floře v prostoru v blízkosti sbírkových skleníků oblíbenou komedii Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Vstupenky na představení ještě jsou a koupíte je tady nebo na místě před představením.

Hezké pondělí!