Reklama

Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik, venku je 14.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Nabarvené ptáče s Marhoulem, Postřižiny, oslavy Divadla na cucky i Ulrich Ellison v Bounty

Tipy a názory

8.10.2019

Zuzana Doleželová

Úterý s datem 8. října bude nabité událostmi. Zajít můžete do kina, do divadla, na koncert, na oslavu Divadla na cucky. A je toho mnohem víc. Podívejte se s námi, co se dnes v Olomouci děje.

KAM DNES ZAJÍT

12:00 / Mezinárodní den boje proti popáleninám / Galerie Šantovka
14:00 / Diskuse: 15 Years in the European Union / Kaple Božího těla
17:00 / Nabarvené ptáče s úvodem Václava Marhoula / Kino Metropol
18:00 / 2 ROKY NA DOLŇÁKU / Divadlo na cucky
18:00 / Ondřej Fous: Zahrada Karla Čapka / Arcidiecézní muzeum
18:30 / Portugalsko: od severu na jih / Přírodovědecká fakulta UP
19:00 / Postřižiny / Moravské divadlo
19:00 / Jak je důležité míti Filipa / Divadlo na Šantovce
19:15 / Veřejné bruslení / Zimní stadion
20:00 / ULRICH ELLISON (Texas, USA) / Bounty Rock Cafe
20:30 / Ad Astra / Kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři.

KAM NA VÝLET

Nezapomeňte, že jsme pro vás vytvořili přehled míst, kam můžete s rodinou nebo přáteli vyrazit teď na podzim - ať už na celodenní výlet, nebo jen tak v rámci odpočinku odpoledne po práci. :)
- Máme pro vás tipy, kde si užít zábavu i na podzim! Podívejte se, kam můžete vyrazit v Olomouci a okolí

Narozeniny dnes slaví americká herečka Sigourney Weaver (*1949) nebo americký herec Matt Damon (*1970).
Svátek má Věra.

Informace o první pomoci při popáleninách, možnostech lokální léčby popálenin a následné léčbě jizev po popáleninách se mohou dozvědět návštěvníci preventivní akce, kterou při příležitosti Mezinárodního dne boje proti popáleninám pořádá Oddělení plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice Olomouc ve spolupráci s dobročinnou organizací Popálky. Odborníci, kteří pomáhají lidem po popáleninovém úrazu, budou zájemcům k dispozici v Galerii Šantovka od 12:00 do 17:00. Více zde.

V Kapli Božího těla se od 14:00 koná veřejná diskuze při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Debaty se zúčastní Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR, Elżbieta Bieńkowska, evropská komisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky, a Miroslav Žbánek, primátor statutárního města Olomouc.

"Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Kvůli své odlišnosti se během putování setkává se strachem, opovržením a krutostí..." tak zní úvod anotace k filmu Nabarvené ptáče, které uvede Metropol dnes v 18:00, a to za účasti režiséra Václava Marhoula. Každý, kdo četl knížku, jež je předlohou, nebo kdo viděl uváděný snímek, hovoří o tom, že jde o opravdu silný zážitek. Nepřirovnatelný k jiným. O film byl takový zájem, že je vyprodáno, takže bohužel kdo nemá rezervaci nebo lístek doma, má smůlu...

Divadlo na cucky slaví dva roky na Dolním náměstí. Nezávislá scéna si našla spoustu příznivců a je úspěšnější a úspěšnější. Pokud máte rádi tuhle partu okolo sympatických divadelníků, vydejte se slavit s nimi, už od 18:00.

V Arcidiecézním muzeu bude od 18:00 probíhat ekologický večer, kdy zahradník, publicista a zahradní designér Ondřej Fous představí zahradu Karla Čapka

Od 18:30 se v učebně LP 2001 (aula) na přírodovědecké fakultě koná přednáška o Portugalsku. Vypráví Lucia Brisudová a Ondřej Martínek. 

Na olomoucké jeviště se poprvé dostává poetický příběh Bohumila Hrabala Postřižiny. V této inscenaci uvidíte řadu scén, které ve slavné filmové verzi Jiřího Menzla chyběly, a zjistíte také, že upovídaný strýc Pepin je žena. :) Moravské divadlo uvede Postřižiny v 19:00, vstupenky koupíte tady.

Klasika Oscara Wilda z viktoriánské Anglie v mladém a svěžím podání. Kdo je Filip? Kolik má bratrů? Koho miluje Gvendolína a s kým je zasnoubená Cecílie? A komu se to vůbec nelíbí? Propletené vztahy, zamotané rodokmeny a spousta vtipných situací způsobených kumulací drobných lží. To vše a ještě mnohem více v komedii Jak je důležité míti Filipa olomouckého Divadla Nabalkoně v 19:00 v Divadle na Šantovce. Lístky pořídíte zde.

V Bounty Rock Cafe bude dnes od 20:00 pořádně živo. Třikrát po sobě získal Ulrich Ellison ocenění Nejlepší live kapela v Texasu, potom k tomu ještě připojil ocenění Nejlepší kytarista 2016. Za rok odehraje v USA v malých klubech i velkých halách okolo 200 koncertů. Těšte se na napínavý a harmonický mix vláčného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Vstup je 399 korun.

Závěr dne můžete strávit v kině. Metropol od 20:30 uvádí snímek Ad Astra. Brad Pitt putuje na vnější okraj sluneční soustavy, aby zastavil hrozbu pro veškerý život na Zemi. Objevuje zde tajemství, která zpochybňují povahu lidské existence a naše místo ve vesmíru... Vstupné je 130 korun.

Hezký den všem!