Reklama

Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana, venku je 0.1 °C

Dnešek: Mozart i cesta na severní pól

Zprávy z regionu

27.1.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

Narozeniny dnes slaví herec Lukáš Hejlík (*1980), písničkářka Dáša Vokatá (*1954), hudební publicista Vladimír Hanzel (*1951), zpěvák Mike Patton (*1968), spisovatel Frank Miller (*1957) a hudebník Nick Mason (*1944).

Svátek má Ingrid

Wolfgang Amadeus Mozart je bezesporu jednou z nejslavnějších osobností hudební historie. Připomenout si výročí 265 let od jeho narození a udělat výběrem árií z Mozartových oper radost sobě i posluchačům se rozhodl soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Výročí narození tohoto génia připadá právě na dnešek. A jelikož malý Wolfgang přišel na svět okolo osmé hodiny večerní, shoduje je i začátek koncertu. Ten bude k vidění na YouTube kanálu a webových stránkách divadla.

"Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku koncem 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt severní pól..." Tak začíná zápletka francouzsko-dánského animovaného snímku Až na severní pól, který dnes dává na streamu Metropol

A máme pro vás i jeden tip na čtení. Možná jste si všimli, že kolem NH hotelu panuje čilý stavební ruch. Co se tam děje? O tom jsme si povídali s ředitelem Tomášem Rouskem!

Tak krásný den!