Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 22 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Majáles s královnou Erikou Stárkovou, FuckUp Night i Hvězdné manýry

Tipy a názory

7.5.2019

Lenka Šimková

Úterý je tady a zítra nás čeká druhý květnový státní svátek. Minulý týden jsme si díky tomu mohli naplno vychutnat pálení čarodějnic, tentokrát nás čeká majálesové veselí. Ale bude se toho dít mnohem víc, podívejte se ;-)

KAM ZAJÍT?

10:00 / Den Evropy 2019 / Smetanovy sady
13:00 / Olomoucký majáles UP / Olomouc
19:00 / FuckUp Night Olomouc Vol. III / kino Metropol
19:00 / Hvězdné manýry / Divadlo na Šantovce
19:00 / English Stand Up Comedy: Rahul Kohli / Divadlo na cucky
19:00 / Krejčovský salon / Moravské divadlo
20:00 / ROTEM SIVAN (IL) / Jazz Tibet Club
21:00 / The Beach Bum / Jazz Tibet Club

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví herec Adam Mišík (*1997) a herečka Tereza Brodská (*1968). Své narozeniny by dnes oslavil i ruský hudební skladatel Petr Iljič Čajkovskij (*1840).

Svátek má Stanislav

Dnešní den se ponese především ve znamení Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. Od 13:00 projde městem alegorický průvod, tentokrát však s jednou drobnou změnou. Vzhledem k rekonstrukci radnice a s ní spojenému stavebnímu ruchu na Horním náměstí proběhne korunovace královny hned ve 13:00 na nádvoří Zbrojnice, odkud se následně průvod vydá na tradiční procházku městem. Do čela průvodu se postaví herečka a zpěvačka Erika Stárková, která se stane nejen královnou letošního Majálesu, ale také od 16:35 vystoupí i s kapelou na nádvoří Zbrojnice. Mottem letošního ročníku je popkultura kolem nás a podrobný program Majálesu se dozvíte tady →

V 19:00 proběhne v kině Metropol již třetí olomoucká oslava neúspěchů FuckUp Night. Na ní budou hovořit gamer Jakub Vamberský, vědec Gabriel Gonzalez, svatební fotografka Dalibora Bijelić, humanitární fotograf Jiří Pasz a copywriter Jiří Charvát. Vstupenky za 150 korun koupíte tady. Pokud ale dáváte přednost divadelnímu představení, tak zkuste třeba Divadlo na Šantovce, kde od 19:00 uvidíte Hvězdné manýry s Mahulenu Bočanovou, Martinem Zounarem a Lukášem Vaculíkem. Před představením navíc proběhne další oblíbená degustace mikulovských vín. Ta je za symbolických 50 korun a pokud vám některé víno zachutná, můžete si koupit celou láhev a vzít si ji i se skleničkami do sálu. Vstupenky na divadelní představení ještě jsou a koupíte je tady. Na divadelní představení zve i Moravské divadlo, které dává od 19:00 Krejčovský salon. Délka představení je zhruba dvě a půl hodiny a vstupenky seženete tady. To Divadlo na cucky láká ve stejný čas na další Stand Up Comedy v anglickém jazyce. A pokud máte chuť na trochu hudby, tak můžete večer od 20:00 zajít na koncert do Jazz Tibet Clubu. Mezi smetánkou izraelských jazzmanů patří Rotem Sivan k největším nadějím a vstupenky v předprodeji koupíte tady.

Hezké úterý!