Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.3 °C

Dnešek: Evžen Oněgin i Terapie sdílením

Tipy a názory

14.9.2020

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je pondělí. Jaké tentokrát bude? Na své si přijdou nejen divadelní a filmoví fanoušci, ale zajít můžete i na další z varhanních koncertů. ;-)

KAM ZAJÍT?

13:00 / Obal si sešity / Knihovna města Olomouce (Brněnská)
14:00 / Meky / kino Metropol
17:30 / Vizionář Modigliani / kino Metropol
19:00 / Štěpána Mancová: Árbakkinn / Divadlo na cucky
19:00 / Evžen Oněgin / Moravské divadlo
19:00 / Terapie sdílením Tour live 2020 / Divadlo na Šantovce
19:00 / Dialogy cembala a varhan / Kostel Panny Marie Sněžné
20:00 / Tenet / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Narozeniny dnes slaví spisovatel Ivan Klíma (*1931), hokejista Petr Průcha (*1982) a herečka Kristýna Leichtová (*1985).

Svátek má Radka

Pobočka Knihovny města Olomouce na Brněnské ulici chystá na dnešní odpoledne program pro všechny školou povinné. Děti si sem mohou přijít vyrobit vlastní obaly na učebnice a sešity. V knihovně bude k dispozici průhledná balící fólie, ale můžete si přinést i vlastní balící papír. Akce bude probíhat od 13 do 18 hodin. Pokud máte volné odpoledne, tak ve 14 hodin můžete zajít do kina Metropol na unikátní filmový portrét hudební legendy, který natočil režisér Šimon Šafránek. Snímek Meky představuje populárního zpěváka Mira Žbirku z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem. Žbirkovu zpověď doplňují současné záběry koncertu v Londýně i rozsáhlý archivní materiál. Vstupenky za 70 korun koupíte tady.

Potěšíme také milovníky divadla. Už v 19 hodin uvede Moravské divadlo jeden z nejsilnějších a nejslavnějších příběhů klasické ruské literatury, Evžena Oněgina, a vstupenky koupíte tady. Ve stejný čas můžete zajít i do Divadla na Šantovce, které nabídne interaktivní přednášku Terapie sdílením. Vstupenky na přednášku o intimních vztazích a komunikaci s párovým terapeutem Honzou Vojtkem, herečkou Ester Geislerovou a Josefínou Bakošovou koupíte tady.

A pokračuje také mezinárodní varhanní festival, který dnes v 19 hodin nabídne v kostele Panny Marie Sněžné Dialogy cembala a varhan. Vstupenky za 150 korun si můžete zajistit i online.

Přejeme hezké pondělí!