Reklama

Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 22 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Ermitáž, Mamzelle Nitouche i obnovená premiéra něžného muže

Tipy a názory

8.1.2020

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady. Co všechno se dnes bude dít v Olomouci? Zajít můžete do kina, divadla a nebude chybět ani dopravní kurz pro seniory. A také se definitivně rozloučíme s vánočním stromem...

KAM ZAJÍT?

14:00 / Rozvážně a bezpečně - návrat ke kořenům / Centrum Semafor
17:30 / Ermitáž - síla umění / kino Metropol
19:00 / Mamzelle Nitouche / Moravské divadlo
19:00 / Po stopách něžného muže / Divadlo Tramtarie

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví biker Jaroslav Kulhavý (*1985) a americký jazzový bubeník Dave Weckl (*1960). K narozeninám přejeme také rektorovi Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslavu Millerovi (*1971).

Svátek má Čestmír

Vánoce jsou definitivně za námi a tak není divu, že z centra města pomalu mizí světelná výzdoba, dochází k demontaci kluziště na Dolním náměstí i velkého olomouckého kola na ploše tržnice a dnes se rozloučíme také s vánočním stromem. Ten už včera během dne přišel o své ozdoby a dnes od 9:00 je naplánováno jeho kácení. Následně bude strom ekologicky zlikvidován. Centrum Semafor zve od 14:00 všechny seniory řidiče na pravidelný kurz dopravní výchovy Rozvážně a bezpečně. Celý kurz je zdarma a trvá dvě hodiny. V kině Metropol pak od 17:30 můžete vidět velkolepý příběh jednoho z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších muzeí na světě uprostřed magického Petrohradu. Taková je Ermitáž a vstupenky koupíte tady.

Pokud před filmem dáte raději přednost divadlu, tak Moravské divadlo uvede v 19:00 operetu Mamzelle Nitouche. Příběh o klášterní chovance Denise a klášterním varhaníkovi a současně operetním autorovi Célestinovi upravila a modernizovala Michaela Doleželová pro dnešní dobu, logika příběhu však zůstala stejná. Vstupenky na představení koupíte v pokladně divadla nebo online. Divadlo Tramtarie má ve stejný čas na programu obnovenou premiéru oblíbené komedie Po stopách něžného muže, kdy v jedné z hlavních rolí nahradí Martina Dědocha herec Městského divadla Zlín Marek Příkazký. Na příběh tří mužů, kteří se zoufale snaží porozumět ženám, ještě zbývají poslední vstupenky, tak neváhejte! ;-)