Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 9.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Den lidí bez domova, Petr Kostka i Led Zeppelin Live Show

Tipy a názory

10.10.2019

Autor: Lenka Šimková

Jsme za polovinou týdne a jaký bude čtvrtek v Olomouci? Především bude patřit dobrým skutkům, koná se totiž Den lidí bez domova. Ale kromě polévek se můžete těšit také na Petra Kostku, představení pro děti i večerní koncert v Bounty Rock Cafe.

Přijďte si dát polévku a přispějte tím na dobrou věc! ;-)

KAM ZAJÍT?

11:00 / Den lidí bez domova / Horní náměstí
17:00 / Miro Jaroš: Koncert pre děti / kino Metropol
19:00 / Templáři / Nová Akropolis
19:00 / Petr Kostka: Fejetony Karla Čapka / Galerie Anděl
19:00 / 1993 / Divadlo na cucky
19:00 / Olivy - impro zápas / Mozarteum
20:00 / Led Zeppelin Live Show 2019! / Bounty Rock Cafe
20:30 / Budiž světlo s režisérem Marko Škopem / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví velká opora HC Olomouc Branislav Konrád, dále herec a zpěvák Ondřej Havelka (*1954), slovenský skladatel Vašo Patejdl (*1954) a herečka Zuzana Bydžovská (*1961).

Svátek má Marina

Stalo se již tradicí, že dne 10. října pořádá Dobré místo pro život spolu s partnery na Horním náměstí Den lidí bez domova. Z rukou známých osobností, novinářů, zástupců firem či fotbalistů SK Sigma Olomouc si lidé budou moci za 100 korun zakoupit polévku dle výběru v barevné keramické misce, kterou vyráběli zaměstnanci se zrakovým postižením Ergones TyfloCentra Olomouc, o.p.s., a svým nákupem tak pomůžete olomoucké Charitě. Na výběr bude gulášovka, kulajda, zelňačka, čočková a frankfurtská. Naše redakce bude opět u toho, prodávat budeme od 11:00, kdy celá akce startuje, a polévky se budou prodávat do té doby, než se všechny porce vykoupí.

S dětmi můžete zajít v 17:00 do kina Metropol, kde vystoupí oblíbený dětský zpěvák Miro Jaroš. Jeho energický koncert nabízí kromě hudebního zážitku i úplně novou podobu pódia včetně několika překvapení a po představení bude následovat autogramiáda a focení s Mirem. Koncert je vhodný pro děti od 3 let a vstupenky koupíte tady. Nejen milovníkům historie se pak bude líbit program, který připravila Nová Akropolis. Přednáška o řádu Templářů slibuje spoustu zajímavých informací a zajít na ni můžete v 19:00. Galerie Anděl pak ve stejný čas zve na Petra Kostku, který zde představí fejetony Karla Čapka. Vstupné je 220 korun, ovšem počet míst je omezen.

V 19:00 uvede Divadlo na cucky inscenaci 1993, při které se dva čeští a dva slovenští herci snaží najít odpověď na otázku "Co si myslí mladí lidé o rozpadu Československa". Hra vznikla v koprodukční inscenaci Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM a místa si rezervujete tady. Ve stejný čas se v Mozarteu představí Olivy v improvizaci, ve které prakticky veškeré otěže moci drží diváci. Rozhodují, co se bude hrát, koho necháme hrát a kdo vyhraje. Za vstup zaplatíte 180 korun.

A pokud chcete raději strávit večer ve společnosti pořádné muziky, tak v Bounty Rock Cafe od 20:00 zahrají The ZEPPELINIANS, kapela z polského Gdaňsku. Ta nabídne dvouhodinový koncert věnovaný 50. výročí vzniku legendární kapely Led Zeppelin.

Krásný čtvrtek!