Reklama

Pátek 18. června 2021, svátek má Milan, venku je 22.8 °C

Dnešek: Corpus Christi, Slavnosti sněženek i novinky na hradě Šternberk

Tipy a názory

4.5.2021

Lenka Šimková

Úterý je tady! Čím si dnešní den můžete zpříjemnit?

Narozeniny dnes slaví americký herec Richard Jenkins (*1947) a španělský fotbalista Francesc Fabregas (*1987).

Svátek má Květoslav

Minulý týden jsme vám odkryli první díl našeho nového miniseriálu, kdy jsme se rozjeli po okolních hradech a zámcích a zjišťovali, jak se připravují na zahájení sezony. Sice ještě vzhledem k vládním opatřením na návštěvu většiny z nich nemůžeme, ale určitě je na co se těšit. Třeba na hradě Šternberk připravují zcela nové návštěvnické okruhy i pestrý kulturní program. O všem podstatném se dočtete v našem ranním článku.

Je lepší kanec se šípkovou nebo se zelím? Známé dilema, které řeší dva myslivecké spolky, si můžete připomenout už dnes v 19 hodin. Muzeum umění totiž připravilo ve spolupráci s Národním fimovým archivem cyklus filmů Jiřího Menzela a už dnes se můžete těšit na film Slavnosti sněženek natočený na motivy knihy Bohumila Hrabala. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. Projekci filmu můžete sledovat tady →

Také kino Metropol pokračuje ve svém online programu a od 20:30 dnes nabídne polské drama Corpus Christi. "Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?" Tak zní anotace ke snímku z roku 2019, který byl nominován i na Oscara v kategorii zahraniční film.

Hezké úterý!