Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 8.3 °C

Dnešek: Blues trip po USA, Splašené nůžky, Ladislav Zibura i Večer poetických sprosťáků

Tipy a názory

6.11.2019

Lenka Šimková

Je tady středa. Jaká bude v Olomouci? Těšit se můžete na cestovatelské přednášky, divadelní představení i na společný koncert olomouckých ZUŠ. Podívejte se, co všechno se dnes chystá.

KAM ZAJÍT?

12:30 / Kurz sebeobrany / Centrum pohybu
14:00 / Rozvážně a bezpečně - návrat ke kořenům / Centrum Semafor
17:00 / Německá archeologie v Uničově a Mizzi / Vlastivědné muzeum
17:00 a 20:00 / Ladislav Zibura - Prázdniny v Evropě / kino Metropol
18:00 / Abonmá B1 – Společně / Koncertní sál Konzervatoře Evangelické Akademie
19:00 / Splašené nůžky / Moravské divadlo
19:00 / Večer poetických sprosťáků / Divadlo na cucky
19:00 / Ignác z Loyoly (1491–1556): život a dílo otce jezuitů / Arcidiecézní muzeum
19:00 / Siréna párty: Blues trip USA / Nezvalova Archa

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví modelka Lucie Kovandová (*1993), český zpěvák a moderátor Milan Fiala (*1962) a americký herec Ethan Hawke (*1970).

Svátek má Liběna

Centrum pohybu láká už ve 12:30 na první z kurzů sebeobrany pro seniorky. Kurzy proběhnou ještě dva a za každý zaplatíte 290 korun. To Centrum Semafor zve od 14:00 všechny seniory řidiče na pravidelný kurz dopravní výchovy Rozvážně a bezpečně. Celý kurz je zdarma a trvá dvě hodiny. Pokud máte rádi cestovatelské přednášky, tak by vaší pozornosti neměl uniknout Ladislav Zibura, který v kině Metropol povypráví o svých prázdninách v Evropě. Přednášky se konají v 17:00 a ve 20:00 a na obě ještě zbývají volná místa, tak neváhejte.

To v 18:00 proběhne v koncertním sále Konzervatoře Evangelické Akademie společné koncertní vystoupení žáků olomouckých základních uměleckých škol, konkrétně Konzervatoře EA, ZUŠ Žerotín a ZUŠ Iši Krejčího. Jestli máte ale chuť zajít večer do divadla, tak zkuste třeba detektivní komedii Splašené nůžky, kterou uvede od 19:00 Moravské divadlo. V bytě nad kadeřnictvím je zavražděna majitelka domu. Do salonu záhy vtrhne policie a začne vyšetřovat vraždu, kterou musel spáchat někdo z přítomných. A protože důkazů je málo a atmosféra houstne, jsou k vyšetřování vyzváni i sami diváci…Vstupenky koupíte zde. To v Divadle na cucky vás naopak ve stejný čas čeká již sedmý večer poetických sprosťáků za doprovodu veskrze nevulgárního folk-rockového uskupení moravských hudebníků Střemkoš. Místa si rezervujte tady.

A na cestovatelský večer láká i Smarthotel Nezvalova Archa, který připravil další Siréna párty, tentokrát na téma Blues trip po USA. Vstupné je 70 korun a místa si rezervujte na manager@nezvalovaarcha.cz

Užijte si středu!