Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Balet Gala, Boj o přežití i Zdeněk Izer

Tipy a názory

13.5.2019

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Kde si start do nového týdne můžete zpříjemnit?

KAM ZAJÍT?

19:00 / Balet Gala / Moravské divadlo
19:00 / Boj o přežití: P.E.S.CH.O! / Divadlo Tramtarie
19:00 / Zdeněk Izer – "Na plný coole" / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví fotograf Jan Saudek (*1935), sportovní komentátor Jaromír Bosák (*1965), britský herec Robert Pattinson (*1986) a americký zpěvák, skladatel a producent Stevie Wonder (* 1950).

Svátek má Servác

Pokud dnes večer nechcete sedět doma a chcete zajít na nějaký zajímavý film, tak zkuste třeba Premiere Cinemas v Šantovce. To už delší dobu láká na snímek Avengers: Endgame. Jde o strhující finále předchozích snímků studia Marvel a zároveň o přímé pokračování snímku Avengers: Infinity War z loňského roku. Vychutnat si jej můžete s titulky, dabingem i ve 3D. Fanoušci Pokémonů pak zajisté ocení snímek Pokémon: Detektiv Pikachu, který je k vidění už od 14:00, ale i v pozdějších hodinách. Zajímavou a tajemnou podívanou slibuje slovenský snímek Trhlina, který byl natočen podle stejnojmenného knižního bestselleru Jozefa Kariky. Ten vychází ze skutečných událostí o tzv. slovenském Bermudském trojúhelníku, který se nachází v pohoří Tribeč. Za posledních sedmdesát let zde nevysvětlitelně zmizelo několik lidí a skupinka ve filmu se vydává zjistit, co se v těchto lesích děje..

Zajít můžete také do divadla. Moravské divadlo uvede v 19:00 Balet Gala, ve kterém se setká hned několik držitelů Ceny Thálie. Milovníci tanečního umění se mohou těšit na vystoupení Michala Štípy, jeho dlouholeté taneční partnerky Nikoly Márové i "domácí" primabaleríny Yui Kyotani. Na dnešní představení zbývá ještě několik vstupenek a koupíte je tady. To Divadlo Tramtarie zve ve stejný čas na drama z blízké budoucnosti. Boj o přežití: P.E.S.CH.O! se zabývá aktuálním celospolečenským tématem nedostatku vody a děj příběhu je zasazen do roku 2055, kdy na Zemi voda kompletně došla a nahradí ji želatina.. Vstupenky ještě jsou a koupíte je tady. Kino Metropol pak zve rovněž v 19:00 na show Zdeňka Izera Na plný coole. Bohužel zábavný program si užijí jen ti, kdo mají předem zakoupenou vstupenku. Show totiž hlásí beznadějně vyprodáno..

Přejeme pěkný start týdne!