Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 25.4 °C

Dnešek: Atlas mraků, Jsem do tebe i balet s filharmonií na Horním náměstí

Tipy a názory

18.6.2020

Lenka Šimková

Týden se přehoupl do druhé poloviny a před námi je čtvrtek. Co všechno se dnes bude v Olomouci dít? Těšit se můžete na baletní trénink, koncert Moravské filharmonie i film v Letním kině.

Narozeniny dnes slaví frontman kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen (*1966), hokejista Jan Hejda (*1978) a anglický zpěvák Paul McCartney (*1942).

Svátek má Milan

Od dopoledních devíti hodin bude na Horním náměstí probíhat veřejný trénink baletního souboru Moravského divadla. Lidé tak mají jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí olomouckého baletu a podívat se, co všechno vlastně příprava baletní inscenace obnáší. Trénink bude přístupný zdarma. Na stejném místě pak můžete od 19 hodin sledovat živý koncert Moravské filharmonie. Milovníci hudby a návštěvníci města se mohou těšit na ryze český program: slavnostní pochod V nový život Josefa Suka, Vyšehrad a Vltavu z cyklu symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany a II. a IV. větu z Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka. Koncert je volně přístupný, počet míst k sezení je však omezen.

Pokud vás zajímá dění ve městě, konkrétně podoba nového parku na Lazcích, tak můžete v 17 hodin zajít do kina Metropol, kde bude na toto téma probíhat veřejná diskuse. Svými podněty tak můžete přispět k podobě nového parku mezi ulicí Dlouhá a Mlýnským potokem.

POZOR! Představení Jsem do tebe, které mělo proběhnout na Korunní pevnůstce se z důvodu nepříznivého počasí přesouvá do Divadla na cucky. Od 21 hodin zde uvidíte příběh holky a kluka z jedné třídy, příběh holky a kluka z jednoho sídliště, příběh holky a kluka z jednoho tábora… Tolik známých příběhů, které si každý zažil sám. Co ale, kdyby se všechny ty prožité příběhy lásky nekončily závěrem školního roku nebo léta? Vstupenky můžete koupit zde.

A skvělý zážitek dnes večer slibuje také Letní kino, které láká na projekci snímku Atlas mraků. Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost a vidět ji můžete od 21:21. Začátek promítání se však může mírně zpozdit z důvodu čekání na setmění. 

Hezký čtvrtek!