Reklama

Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka, venku je -3.3 °C

Dnešek: Laura a její tygři, balet i manželské horory

DNEŠEK

4.10.2023

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

15:00 / Otevřený ateliér: Poezie z písku / Muzeum umění
19:00 / Horory z manželských ložnic / Tramtarie
19:00 / Bolero & Carmen / Moravské divadlo
19:00 / The Beatles Revival a Karel Kahovec / Reduta
19:00 / Martin Pavlíček: Továrny na umění / tvůrčí proces sochaře v baroku / Arcidiecézní muzeum
19:00 / Štěpánka Balcarová Quartet: Emotions / Klášterní hradisko
20:00 / Laura a její tygři / Bounty Rock Cafe

Divadlo Tramtarie má dnes večer na programu komedii Horory z manželských ložnic, ve které nechybí milostné pikantnosti, drama, nečekané zvraty, ani láska. To vše je navíc proloženo inteligentním, a mnohdy také černo-černým humorem.

Známou melodii Ravelova Bolera i příběh Carmen, který snad nejvíc proslavila nejznámější opera Georgese Bizeta, představí olomouckému publiku baletní inscenace Moravského divadla Bolero & Carmen. Nastudování se ujali renomovaní choreografové Riccardo De Nigris a Giorgio Madia. Obě choreografie byly zpracovány na míru olomouckému baletu.

Dnes večer přijede do Bounty Rock Cafe klubová legenda Laura a její tygři. Jako host na koncertě vystoupí zpěvačka Ilona Csáková, která kdysi v Lauře začínala. "Jsme ve výborné formě," vzkazuje v rozhovoru, který jsme pořídili před pár dny, frontman Karel Šůcha. Kapela slibuje dva zhruba padesátiminutové sety s přestávkou. Půjde o koncertně nejúspěšnější písničky z celého období Laury, od prvního alba Žár trvá až k zatím poslednímu albu Továrna na sny. Všechna vydaná alba jsou v playlistu zastoupena

Barokní sochaři prosluli bravurou a rychlostí, s jakou dokázali vytvářet svá často monumentální díla či rozsáhlé zakázky. Způsobilo to zdokonalení tvůrčího procesu oproti předchozímu období. Vedle toho ale řadu prestižních zakázek důkladně promýšleli a věnovali jednotlivým fázím vzniku díla důkladnou pozornost. Tomu všemu bude věnována přednáška Martina Pavlíčka k projektu Algoritmus sochy, který je součástí výstavy Objem duše, sochařská sbírka Muzea umění Olomouc. Dnes v Arcidiecézním muzeu.

Mějte krásný den!