Reklama

Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara, venku je 11.4 °C

Dnešek: Španělská vína, divadlo v krytu i exkurze na "utajená" staveniště

DNEŠEK

25.1.2023

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

16:00 / Rozestavěno / Work in progress 2 / Muzeum umění
17:00 / Jak se v Olomouci před sto lety dělala botanika / Vlastivědné muzeum
17:00 / Podvečerní posezení u piana s Petrem Venglařem / Art Rubikon
18:00 / Radomír Surma: Bodytypie / Galerie města Olomouce
18:30 / Radovan Jurka: Velká Čína a malý Kazachstán / Telegraph
19:00 / VSTUP ZAKÁZÁN / Divadlo na cucky
19:00 / Degustace španělských vín, oliv & olivového oleje / Latino bar

Španělsko se z vinařského hlediska se svými 964 000 hektary řadí mezi tři země s největší rozlohou vinic. To se odráží v celé řadě rozličných stylů vín a použitých odrůd. "Tuto pestrost si ukážeme během degustace, která bude doplněna ochutnávkou španělského olivového oleje a oliv," lákají pořadatelé do Latino baru. Pozor, na akci je nutná rezervace.

Divadlo na cucky zve na představení Vstup zakázán. "Kritická doba si žádá mimořádná opatření. Žádá si více lesů, ideálně lužních, více praturů, ideálně roztomilých a také více vojenských újezdů, jako je Libavá – ideálně bez hranic," píše se trochu tajemně v anotaci k představení, které se kromě domovské scény odehrává i v krytu civilní obrany v Bezručových sadech a proto pořadatelé doporučují teplé oblečení a pevnou obuv.

V rámci rozšířené komentované prohlídky výstavy Architektura v procesu se dnes můžete vydat i na staveniště nových projektů Muzea umění Olomouc. Co se děje za ohradou v Denisově ulici? V jaké fázi je SEFO? Vzpomínáte ještě na Kino Central? Zajímá vás, kdy ho zase navštívíte a jak bude vypadat? To vše se dozvíte, slibují pořadatelé. Na prohlídku je nutno se předem registrovat.

Mějte krásný den!