Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 19.8 °C

Dnešek: Majáles, Tři sestry i Viklický

DNEŠEK

25.5.2022

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

19:00 / Tři sestry / Divadlo Tramtarie
19:00 / Dokud nás lež nerozdělí / Moravské divadlo
19:00 / Obludárium / Divadlo na Šantovce
19:00 / Emil Viklický a Pavel Hrubý: Between Us / Arcidiecézní muzeum

Narozeniny dnes slaví hokejista David Pastrňák (*1996), skladatel Vladimír Franz (*1959), kreslíř Honza Volf (*1955), disident Vladimír Hučín (*1952), herečka Eliška Balzerová (*1949), herec Cillian Murphy (*1976), komik Mike Myers (*1963), fotograf Nobujoši Araki (*1940) a herec Ian McKellen (*1939).

Svátek má Viola

Nadvakrát odložený Olomoucký majáles dnes vrcholí průvodem a korunovací. "Královskou korunu převezmou na nádvoří Zbrojnice olomoucká rodačka, lektorka tance a vítězka první řady StarDance Kristýna Coufalová a porotce téže soutěže, absolvent olomoucké univerzity, a hlavně tanečník a choreograf Jan Tománek," lákají pořadatelé. Program se odehrává po celém městě, těšit se můžete třeba na vystoupení souboru O.L.I.V.Y, DJ set Ventolin a Myslivec či kapelu N.O.H.A. Vše o Majálesu včetně kompletního programu najdete na webových stránkách akce.

Středeční večer si můžete užít i v divadle. Tramtarie má na programu Tři sestry v režii úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. A jak je už u Tramtarie zvykem, jde opět o originální pojetí ruské klasiky z pera Antona Pavloviče Čechova.

Dnes si můžete vychutnat i jazzový koncert. Světový pianista a skladatel Emil Viklický vystoupí společně s Pavlem Hrubým, hráčem na basklarinet v Arcidiecézním muzeu. "Vloni v Hudebním studiu České televize natočili album Between Us, které nabízí deset hudebních dialogů klavíru a basklarinetu a dva klavírní monology. A s tímto repertoárem nyní přijíždějí do Viklického rodného města," slibují pořadatelé.

Mějte krásný den!