Reklama

Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 6.1 °C

Dnešek: Louskáček, Madisonské cesty i Miss Petty

DNEŠEK

25.1.2022

Jan Procházka

Je tu úterý. Jaké bude?

18:00 / Open Studio: Michal Rapant / Telegraph
19:00 / Filmart: Vizionář Modigliani / Arcidiecézní muzeum
19:00 / Louskáček - Kouzelný příběh / Moravské divadlo
19:00 / Madisonské cesty / Divadlo Tramtarie
20:00 / Miss Petty a litterbin / Telegraph

Narozeniny dnes slaví herečka Jana Krausová (*1954) a zpěvačka Alicia Keys (*1981).

Svátek má Miloš, což je slovanské jméno s významem „milovaný“. V Olomouci jich žije 239.

Dokumentární snímek Vizionář Modigliani připomíná sto let od úmrtí výtvarného génia, který překonal všechny legendy a stereotypy. Od jeho kořenů v Livornu, kde se zrodilo hnutí Macchiaioli, přes Paříž, která byla centrem moderny a kde se střetával s takovými talenty své doby, jakými byli Pablo Picasso či Constantin Brâncuși, až po hluboký vztah s múzou Jeanne Hébuternovou. Život Amedea Modiglianiho je mimořádným příběhem výjimečného avantgardního umělce, velkého buřiče a ještě většího bohéma, jehož díla balancují na pomezí primitivismu a italské renesance. Dnes večer se dokument promítá v Arcidiecézním muzeu.

Úterní večer můžete strávit třeba v divadle. Tramtarie má na programu Madisonské cesty - romantické drama inspirované slavným filmovým příběhem.

A Moravské divadlo vás vrátí do vánoční atmosféry kouzelným baletním příběhem Louskáček.

V Telegraphu se večer chystá neobvyklé vystoupení. Se svou show přijede Miss Petty, česká drag queen, první v České republice, která produkuje vlastní hudební tvorbu. Žánrově se pohybuje na pomezí popu, rapu a hyperpopu a je známá svými vysoce stylizovanými videoklipy. Spolu s ní v programu vystoupí i DJ, zvukový nadšenec a hyperpopový vokalista litterbin. 

Mějte krásný den!