UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Pohádky, koncerty, drama i filmy
Tipy a názory
18.8.2021
Jan Procházka
Je tu středa. Jaká bude?
9:30 / Putování s pohádkou / knihovna Jungmannova
9:30 / Prázdninové dílny: Co je za knihou? / Knihovna města Olomouce
15:00 / Komentovaná prohlídka výstavy Aljo Berana / Galerie města Olomouce
17:00 / Čhadar, cesta po řece / Vědecká knihovna
18:00 / Koncert pro TyfloCentrum / Olodvorek
19:00 / Gunda / Telegraph
20:00 / Ivo Batoušek / Centrum pohybu
20:00 / Na větrné hůrce / parkán Konviktu
Narozeniny dnes slaví modelka Zuzana Jandová (*1987), hokejista Lukáš Mensator (*1984), běžec na lyžích Lukáš Bauer (*1977), hokejista Petr Čajánek (*1975), sportovní komentátor Robert Záruba (*1967), spisovatelka Irena Dousková (*1964), výtvarník Kurt Gebauer (*1941) a herec Robert Redford (*1936).
Svátek má Helena
Na naší planetě stále existují místa, která jsou téměř úplně odříznutá od civilizace. A s příchodem globálních změn klimatu je pro jejich obyvatele stále těžší žít zde normální život. Čhadar je stezka po zamrzlé řece v Ladáku, himálajské oblasti ležící na indicko-pákistánské hranici. Nebezpečnou cestu plnou úskalí musí několikrát ročně absolvovat sedmnáctiletá Cchangjang, aby se dostala do vzdálené školy a splnila si sen o lepším životě. Co udělá, až jednoho dne řeka přestane zamrzat a cesta za rodinou bude prakticky nemožná? Dokumentární snímek Čhadar, cesta po řece promítá dnes vědecká knihovna.
Zajít dnes můžete i na koncert a dokonce tím podpořit dobrou věc. Na Olodvorku na podporu zrakově postižených z Tyflocentra zahraje duo Nika a Chris a kapela Deus Ex Machina.
Osudová láska nemá hranice. Osudová láska nemůže nikdy skončit. Osudová láska je napořád… ať chceme nebo nechceme. Ale co když lásku vystřídá stejně velká nenávist? Na to se ptají autoři inscenace Na větrné hůrce, kterou dnes hraje Tramtarie v rámci svého festivalu Olomoucké nejen shakespearovské léto.
Mějte krásný den!
Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz


1.8.2025
Sigma hraje podruhé v řadě doma, čeká ji Liberec
Tipy na víkend
1.8.2025
Tipy na víkend: Gulášobraní, letní festivaly, Hororová noc i šermířský víkend na Plumlově
Sport
31.7.2025
Sigma získala na hostování Muhamed Tijani ze Slavie
Kultura
31.7.2025