Reklama

Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna, venku je 17 °C

Dnešek: Chaplin, festival jídla i setkání s fotbalisty

DNEŠEK

21.7.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

9:30 / Putování s pohádkou / Knihovna Jungmannova
10:00 / Kreativní dílnička - Zvířátka a Petrovští / Knihovna Holice
16:00 / Země na talíři - Filmový festival o jídle / Pevnost poznání
17:30 / O městě, krajině, umění / Molitorova knihovna
17:30 / Sigma u Šantovky / FunPark u Šantovky
19:00 / Sebelázeň / Letní kino Olomouc
19:00 / Kid / Telegraph

Narozeniny dnes slaví spisovatel Antonín Polách (*1959), herečka Jessica Barden (1992), herečka Juno Temple (*1989), herec Josh Hartnett (*1978) a herečka Charlotte Gainsbourg (*1971).

Svátek má Vítězslav

Zajímavá akce se dnes koná v Pevnosti poznání. Festival Země na talíři přináší do Olomouce již po šesté téma spojení člověka s přírodou a plodinami, které jej živí a šlechtí. "Zkusíme si spolu vyrobit přírodní kosmetiku, podíváme se na film o peruánských tradičních pěstitelkách quinoi a brambor bojujících s živly a klimatickou změnou. Popovídáme si s mladými olomouckými rodiči-farmáři o jejich poslání a nakonec zakousneme něco výtečného na zub," lákají pořadatelé.

Nový ročník fotbalové FORTUNA:LIGY bude startovat za necelý měsíc. A právě v rámci příprav na nadcházející sezónu pořádá olomoucká Sigma akci pro své fanoušky. Během ní v areálu FunPark u Galerie Šantovka představí kádr A-týmu a nové dresy, se kterými vstoupí do ročníku 2021/2022. Proběhne také tisková konference a nakonec promítání filmového dokumentu Sigma stoletá na velkoplošné obrazovce.

Co je víc než peníze a majetek? Láska a péče o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska z roku 1921 o lidskosti a čistém citu. Ukazuje, že i s obyčejnými palačinkami můžete vykouzlit hostinu století, pokud stolujete s tím správným člověkem. A nepřekazí vám ji úředníci, uličníci ani nadpřirozené bytosti. První dlouhometrážní film Charlieho Chaplina se stal jedním z jeho nejznámějších a nejoceňovanějších snímků a řadí se tak k zásadním dílům světové kinematografie. Dnes večer v Telegraphu.

Mějte krásný den!