Reklama

Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 10.1 °C

Dnešek: Na tý louce zelený i Rytíři spravedlnosti

Tipy a názory

9.6.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví herec Jan Hrušínský (*1955), herec Zdeněk Žák (*1952), herečka Natalie Portman (*1981), herec Johnny Depp (*1963) a herec Michael J. Fox (*1961).

Svátek má Stanislava

Moravské divadlo dnes pokračuje v programu svého open air festivalu na Floře. Na programu je opereta Na tý louce zelený. Klasika z pera Járy Beneše plná chytlavých písniček, z nichž mnohé zlidověly. Pokud si chcete pravdu oddechnout, máte možnost!

Trochu náročnější kus má dnes v programu Divadlo na cucky. Připravilo autorské divadelní představení o člověku, čtyřech robotech, jedné lehce elitářské umělé inteligenci a předávání zodpovědnosti technologiím. "Zatímco se U. I. Wendy snaží být skrze umění přijata lidmi jako myslící bytost, francouzský performer Florent Golfier, který s ní sdílí jeviště, o svém lidském myšlení začíná pochybovat. Kolik svobody a lidskosti jsme připraveni obětovat pro své pohodlí?" ptají se tvůrci inscenace And who is useless now?

A zajít můžete i do kina. Metropol dnes dává snímek Ještě máme čas, režijní debut Viggo Mortensena, který sám sebe obsadil do hlavní role. Drama o odpuštění a zodpovědnosti nám připomene, že říct si to nejdůležitější je potřeba včas.

A chystá se na vás i černá komedie Rytíři spravedlnosti o pomstě a nevyzpytatelnosti vesmíru v hlavní roli s Madsem Mikkelsenem. 

Mějte krásný den!