Reklama

Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub, venku je 24 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Daleko od Rejkjavíku i hokej

Zprávy z regionu

12.1.2021

Jan Procházka

Je tu úterý, dvanáctého ledna. Jaké bude?

Narozeniny dnes slaví podnikatel Radim Jančura (*1972), moderátoři Daniel Takáč (*1971) a Jolana Voldánová (*1969) a spisovatel Haruki Murakami (*1949).

Svátek má Pravoslav

Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Nepříliš povzbudivě zní úvod anotace příběhu s názvem Daleko od Reykjavíku, který dnes virtuálně promítá Metropol. Drsný severský film je ale překvapivě komediální. Žena bojuje proti zlému farmářskému družstvu a beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně – ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje. Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se navíc odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou. Nechte se unést úplně jinam.

Olomoučtí hokejisté míří do Vítkovic. V neděli se jim s Boleslaví zabodovat nepodařilo, snad se Kohoutům dnes povede lépe. Zápas můžete jako obvykle sledovat online.

Dnes bude také v ulici U dětského domova slavnostně otevřen nový Domov pro osoby se zdravotním postižením Petrklíč. Ceremoniálu se zúčastní i hejtman Josef Suchánek.

A přečíst si můžete i aktuální situaci ve školství. Včera jsme pro vás vydali velký článek, v němž se s řediteli středních škol bavíme o distanční výuce, strachu z nákazy, nedostatku sportu i dalších tématech. 

A ještě jeden tip pro vás máme. Už ve čtvrtek přijede do Olomouce na krátkou návštěvu legendami opředený brněnský Bar, který neexistuje. Pokud chcete ochutnat něco z nápojového či jídelního lístku, je potřeba si objednat dopředu, uzávěrka je ve středu. Více informací najdete v našem včerejším článku.

Krásný den!