Reklama

Úterý 19. ledna 2021, svátek má Doubravka, venku je 2 °C

Dnešek: Pohádky, fotbal i falešný kněz

Tipy a názory

22.12.2020

Jan Procházka

Je tu úterý, dvacátého druhého prosince. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví moderátorka Pavlína Wolfová (*1971), herec Miroslav Etzler (*1964), herečka Vanessa Paradis (*1972) a herec Ralph Fiennes (*1962).

Svátek má Šimon

Telegraph připravil poslední přenos letošního roku. Ve vánočním duchu. Vánoční příběhy pro malé i velké v podání Ondřeje Krále a Hannyho Firly s hudebním doprovodem Martina Olšana. Na programu je Charles Dickens - Vánoční koleda, Josef Čapek - O Vánocích, které nechtěly být; Hans Christian Andersen - Děvčátko se sirkami a  John Lennon - Groteskní večírek, Fáfův mejdan. 

Prosincové zápasy bývaly na tribunách Androva stadionu mrazivé. Chlad tedy, bohužel, u sledování dnešního utkání s Jabloncem nehrozí. Zápas můžete vidět jen online, tribuny zůstanou prázdné.

Snímek Corpus Christi polského režiséra Jana Komasy byl loni nominován na Oscara. Zlatou sošku sice nezískal, divácké i kritické hodnocení má ale skvělé. "Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost..." píše se v anotaci. Dnes tento film promítá online Metropol.

A nezapomeňte na pravidelnou stravu! Dnes nás zaujal Smoke burger, který s hranolkami a výbornou nakouřenou majonézou podává #Imperium. Burgery tu opravdu umí! A nebo si dejte cokoliv jiného z našeho kultovního menu.olomouc.cz

Krásný den!