Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.6 °C

Dnešek: Goyovy přízraky, Kočka v oregánu i koncert k oslavě Sloupu Nejsvětější Trojice

Tipy a názory

9.9.2020

Lenka Šimková

Jsme v polovině týdne. Jaká bude středa v Olomouci? Určitě bohatá na kulturní zážitky. Stačí si vybrat z naší nabídky a o příjemně strávený den nebo večer máte postaráno...

KAM ZAJÍT?

16:30 / Jaké je to být pěstounem? / Vědecká knihovna
17:00 / Výstavou JAKO HOST s Helenou Zápalkovou / Arcidiecézní muzeum
18:00 / Signál I - komentovaná prohlídka / Telegraph
19:00 / Kočka v oregánu / kino Metropol
19:00 / Dům Bernardy Alby / Moravské divadlo
19:00 / Missa Sanctissimae Trinitatis / kostel sv. Mořice
20:00 / Goyovy přízraky / Letní kino
20:00 / Vojta Kiďák Tomáško / Český rozhlas Olomouc

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Narozeniny dnes slaví britský herec Hugh Grant (*1960) a americká herečka Michelle Williams (*1980).

Svátek má Daniela

Na dnešní odpoledne chystá Vědecká knihovna v Olomouci přednášku na téma Jaké je to být pěstounem?, na které se dozvíte, jak a co všechno se v životě pěstounů změnilo, a jak se sžívá svět vlastní rodiny a svět přijímaného dítěte. Jak to vidí oni sami, jak to vidí děti a jak na ně kouká okolí? To zjistíte v 16:30 a vstup na přednášku je zdarma. Do galerie Telegraph pak můžete zajít na komentovanou prohlídku výstavy Signál I, která obsahuje vybraná díla ze sbírky Roberta Runtáka. A upozorňujeme, že samostatně bude výstava k vidění už jen do neděle 13. září. 

Večer můžete zajít třeba do divadla. Moravské divadlo má v 19 hodin na programu Dům Bernardy Alby a ačkoliv jsou v hereckém obsazení této činohry pouze ženy, rozhodně nepůjde o inscenaci jen pro dámskou část publika. Vstupenky, na impozantní příběh o odvěké lidské touze po svobodě a právu volby, koupíte tady nebo v pokladně divadla. A na divadelní zážitek tentokrát láká i kino Metropol, které v 19 hodin uvede komedii Kočka v oregánu, která vypráví o tom, co se stane, když se setkají jemní velkoměstští intelektuálové s venkovskou zemitostí. Vstupenky ještě jsou a koupíte je tady.

Pokračují také Olomoucké barokní slavnosti, které dnes nabídnou slavností koncert k 20. výročí zařazení Sloupu Nejsvětější Trojice mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO. Na ten se můžete těšit v 19 hodin v kostele svatého Mořice a vstup je zdarma. A pokud se nemůžete z nějakého důvodu zúčastnit koncertu osobně, tak nezoufejte. Organizátoři chystají i živý přenos. 

Letní kino dnes večer láká na historický Formanův snímek Goyovy přízraky. Za vstup tentokrát zaplatíte 50 korun a začátek promítání je plánován na 20 hodin, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění. Ve stejný čas můžete zajít také na koncert do velkého studia Českého rozhlasu, kde zahraje trampský a folkový písničkář Vojta Kiďák Tomáško. Vstupné je 50 korun a upozorňujeme, že tentokrát je vstup povolen pouze se zakrytými a ústy nosem. 

Hezkou středu!