Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.4 °C

Olomoucké barokní slavnosti pokračují. Koncert k oslavě Sloupu Nejsvětější Trojice proběhne už zítra

Kultura

8.9.2020

Autor: red

Ve středu 9. září od 19 hodin proběhne v rámci Olomouckých barokních slavností koncert k 20. výročí zařazení Sloupu Nejsvětější Trojice mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud se někdo nebude moci koncertu v kostele sv. Mořice zúčastnit, bude připravený i live přenos.

Musica figuralis

Na slavnostním večeru zazní skladby olomouckého barokního skladatele Antona Neumanna (1721-1776), a to Symfonie C dur a tři díla uvedené ve světové premiéře: Missa Sanctissimae Trinitatis, Salve Regina a Te Deum. Neumann byl evropsky proslulý skladatel, houslista virtuóz a kapelník olomoucké katedrály. Do doby svého působení v Olomouci, měl skladatelské zakázky ve Vídni pro proslulou kapelu v Esterháze, kterou ovlivnil i Joseph Haydn.

Těžiště koncertu spočívá právě na mši k Nejsvětější Trojici, která tematicky souvisí se slavností a výročím zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam památek UNESCO. Nastudování se ujal dirigent, cembalista, varhaník a muzikolog Marek Čermák, který se dlouhodobě zabývá a specializuje na objevování historického hudebního materiálu olomouckých barokních skladatelůa a rovněž na tzv. historicky poučenou interpretaci. Se svým souborem Musica figuralis a sólisty Lenkou Cafourkovou Ďuricovou (soprán), Jarmilou Balážovou (alt), Matúšem Šimko (tenor) a Michalem MArholdem (bas) se budou na posluchače těšit ve středu 9. září od 19 hodin v kostele sv. Mořice. Vstup na koncert je volný a pokud se někdo nemůže zúčastnit osobně, pořadatelé zájemcům poskytnou live přenos, streamování koncertu bude možné shlédnout i ve videu níže.

Přenos začne 9. září v 18:55

Reklama

PROFI CREDIT

Katalog firem » Finance » Nebankovní půjčky a úvěry

*OSOBNÍ A PODNIKATELSKÁ PŮJČKA*

Půjčíme Vám na cokoliv a neptáme se, na co peníze potřebujete.

Zrychlené vyplácení peněz - peníze na účtu ještě dnes!!!

Možnost odložit si až 3 splátky.

Půjčka s pojištěním schopnosti splácet - chrání Vás v případě neschopnosti splácet úvěr při nenadálých situacích jako je například dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, úraz či invalidita.

Peníze pro zaměstnance, maminky či tatínky na MD, podnikatele, živnostníky, OSVČ i pro důchodce.

Volejte 777 225 343.