Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.3 °C

Dnešek: Donaha!, Na kole přes Afriku i dadaistická hra

Tipy a názory

8.9.2020

Lenka Šimková

Úterý je tady a mělo by být krásně slunečné. A co všechno se na dnešní den chystá? To se dozvíte v našem pravidelném přehledu... ;-)

Narozeniny dnes slaví americká zpěvačka, textařka a skladatelka P!nk (*1979), americký herec David Arquette (*1971) a britský herec Martin Freeman (*1971).

Svátek má Mariana

Dnešním dnem začíná zápis do kurzů sebeobrany pro děti. "Zveme všechny děti, které mají zájem se smysluplně hýbat a naučit se základy sebeobrany k zápisu do našeho oddílu Cross Fight občanského sdružení Bojové sporty Olomouc. Zápis začíná v 16:30 v suterénu OD Koruna v Zámečnické ulici. Vyučujeme základy gymnastiky, pádové techniky, základy sebeobrany, řešení krizových situací, základní návyky chování v kolektivu a další dovednosti. Vycházíme z japonských bojových umění a náš oddíl není soutěžní, proto je vhodný pro všechny děti," láká za pořadatele Pavel Ryšlink. Více informací se dočtete na Facebooku a náborovém plakátku.

Večer si můžete vychutnat některé z divadelních představení. V Arcidiecézním muzeu se v 19 hodin představí divadelní skupina Squadra Sua se svým dvojpředstavením O humoru a Absolutely. Squadra Sua vám prozradí vše, co jste chtěli vědět o humoru a báli jste se zeptat. Za vstup zaplatíte 200 korun. V Moravském divadle pak ve stejný čas uvidíte jednu z repertoárových novinek - představení Donaha!. "Šestice dělníků různého věku a tělesných proporcí přijde jednoho dne o zaměstnání. Finanční krizi se rozhodne vyřešit originálním způsobem – uspořádá striptýzovou šou, do hlavních rolí přitom pánové obsadí sami sebe." Kromě členů činohry uvidíte a uslyšíte na jevišti také živou kapelu a kabaretní a burleskní skupinu The Roosters! A pokud se vám dnešní termín nehodí, tak můžete už ve čtvrtek 10. září zajít na další představení. 

To v Divadle na Šantovce vás čeká v 19 hodin zcela jiný zážitek, protože uslyšíte povídání o tom, jak bolí zadek po půl roce na kole, o strachu ze tmy, kde v Africe hledat nejhezčí holky, jak chránit slony v Kongu nebo jak se chytá slepice kolem jezírka s krokodýly. O tom všem bude vykládat Tadeáš Šíma, který se vydal na sólovou expedici na kole přes Afriku a přejel celý kontinent od severu až na jih.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Hezké úterý!