Reklama

Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 22.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Šťastný nový rok, Poslední noc s Claudií i Star Wars

Tipy a názory

7.1.2020

Lenka Šimková

Před námi je další pracovní den. Co všechno nabídne úterý v Olomouci? Na své si přijdou nejen milovníci divadla a filmů, ale také děti. Podívejte se, co všechno se dnes chystá...

KAM ZAJÍT?

10:00 a 16:00 / Co umění umí | Do hlubin / Arcidiecézní muzeum
14:00 / Na kole bezpečně / Centrum Semafor
17:00 / Star Wars: Vzestup Skywalkera / kino Metropol
19:00 / Poslední noc s Claudií / Divadlo Tramtarie
19:00 / ImproAca / Arcidiecézní muzeum
20:00 / Šťastný nový rok / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví herec Václav Vydra (*1956), hudebník Jiří Vondráček (*1951), americký herec Nicolas Cage (*1964) a britský jezdec Formule 1 Lewis Hamilton (*1985).

Svátek má Vilma

Arcidiecézní muzeum chystá na dnešní den zajímavou akci pro děti. V 10:00 a v 16:00 tady proběhne workshop pro děti od 2 do 6 let v doprovodu dospělé osoby s názvem Co umění umí. Tentokrát děti s lektorkou navštíví Neptunův sál Arcidiecézního muzea a na výzdobě stropu se podívají, co vytvořila představivost dávných cestovatelů. Děti si poté vymyslí své vlastní neobyčejné tvory. Vstupné pro děti je 20 korun, doprovod má vstup zdarma. Centrum Semafor láká od 14:00 na další z oblíbených dopravních kurzu, který je tentokrát zaměřen na cyklisty všech věkových kategorií. Kurz Na kole bezpečně! probíhá každé pracovní úterý od 14 do 16 hodin a je zdarma. 

Pokud jste ještě neviděli poslední díl filmové ságy Star Wars a Hvězdné války vám nejsou cizí, tak zajděte v 17:00 do kina Metropol na epizodu s názvem Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. Vstupenky koupíte tady. Ani o divadelní představení dnes nebude nouze. Divadlo Tramtarie má v 19:00 na programu komedii Poslední noc s Claudií, která vypráví o třech výrazných hrdinech - jedním je vynikající hokejista, dalším muž na mateřské, třetím pak frontman ne příliš úspěšné rockové kapely. Jedno mají společné - je jim šedesát, nenacházejí se zrovna v nejlepší fázi života, všichni se potkají se smrtí a zjistí, že tou veškerý blázinec teprve začíná. A když budete mít štěstí, seženete ještě poslední vstupenky na dnešní představení. To v sále Mozarteum v Arcidiecézním muzeu uvidíte ve stejný čas improvizaci ImproAca, tedy vystoupení nových i méně známých tváří, které se představí olivovému publiku v celé své improvizační nahotě a diváci mohou, jako vždy, ovlivnit, co se stane. A pokud ve vás ještě doznívá vánoční a silvestrovská nálada, tak můžete vyrazit ve 20:00 na novou českou komedii Šťastný nový rok do Metropolu. Vstupenky koupíte tady.

Hezké úterý!