Reklama

Středa 19. února 2020, svátek má Patrik, venku je 3.1 °C

Dnešek: rozkvetlé památky, podzimní Flora i Den kávy s brazilským tancem

Tipy a názory

3.10.2019

Lenka Šimková

Dnešní den toho opět přichystal hodně - startuje podzimní Flora, rozkvétají památky, v Galerii Moritz oslavíme Den kávy a je toho mnohem víc. Podívejte se, kde si dnes můžete zpříjemnit den! ;-)

KAM ZAJÍT?

09:00 / Dramatický kurz SENior / Divadlo na cucky
09:00 / Podzimní Flora Olomouc / Výstaviště Flora
10:00 / Foot in the Hood / u Terezské brány
13:00 / Staň se knihovnicí/knihovníkem / Knihovna města Olomouce (Brněnská)
14:00 / Den kávy s brazilským tancem / Galerie Moritz
16:00 / Právo starověkých říší / Knihovna města Olomouce
16:30 / Cesta kolem světa: Čína / Knihovna města Olomouce (Jungmannova)
17:00 / Turistické značení – český fenomén / Vědecká knihovna
17:30 / Deštivý den v New Yorku / kino Metropol
18:30 / Architect in Residence: Jan Skoček / Divadlo na cucky
19:00 / Orfeus v podsvětí / Moravské divadlo
19:00 / Skleněný strop / Divadlo na Šantovce
20:00 / Parazit / kino Metropol
20:00 / DANNY VAUGHN Acoustic (USA) / Bounty Rock Cafe

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví česká herečka Zuzana Stivínová (*1940), zpěvačka a herečka Barbora Poláková (*1983), britský herec Clive Owen (*1964) a americká zpěvačka Gwen Stefani (*1969).

Svátek má Bohumil

Dnešním dnem startuje podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc, která tentokrát oslavuje nejen podzimní období, ale také třicet let svobody. Stěžejní expozice v pavilonu A nese název Zahradní slavnost a bude tvořena nevídanou kombinací podzimní tematiky zemědělství a umění. Výstavu doprovodí tradiční Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima a nově i včelařská výstava Hanácká včela. Otevřeno bude od 09:00 do 18:00 a podrobné informace o doprovodném programu naleznete zde →

S podzimní Florou se již tradičně pojí projekt rozkvetlých památek. Květinová aranžmá zkrášlí některé kostely a historické objekty města Olomouce. Do projektu se zapojí kostel Zvěstování Páně na Dolním náměstí, kostel Panny Marie Sněžné, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, Sloup Nejsvětější Trojice a Mariánský sloup. Vyzdobenými památkami se bude moci veřejnost kochat od dnešního dne až do 15. října a vstup do nich je zdarma.

A aby to nebylo jen o Floře, tak už od 14:00 můžete zajít oslavit Den kávy do Galerie Moritz. Čekat na vás budou domácí pražírny a výrobci kávovarů, v programu najdete workshopy o kávě i ochutnávku kávy z různých zemí a především vás čeká ukázka a workshop brazilského tance a kávová dílna pro děti. To vše až do 19:00. ;-)

To Knihovna města Olomouce na pobočce v Jungmannové ulici pro vás od 16:30 chystá vzdělávací besedu, která vám přiblíží vzdálenou Čínu, její obyvatele i kulturu. Součástí přednášky bude i workshop čínské kaligrafie a vstup je zdarma. To Vědecká knihovna pro vás o půl hodiny později chystá přednášku Rostislava Klemeše na téma turistického značení v Česku. Systém českých turistických tras – čtvercová značka s jedním barevným pruhem mezi dvěma bílými – je často označovaný za nejlepší na světě. Přijďte si poslechnout poutavou přednášku na toto téma. 

Pokud máte chuť zajít večer do divadla, tak zkuste třeba světově proslulou operetu Orfeus v podsvětí. Tu dává Moravské divadlo v 19:00 a vstupenky koupíte tady. To Divadlo na Šantovce uvede ve stejný čas skvělé představení Skleněný strop s Tatianou Vilhelmovou a Jiřím Langmajerem. V rámci tohoto představení se jako doprovodný program představí několikanásobný vinař roku a král vín, vinařství Volařík. Jeho skvělá vína můžete degustovat před samotným představením a máte se na co těšit! Ovšem v případě, že již máte vstupenky, představení je beznadějně vyprodané..

Hezký čtvrtek!