Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.1 °C

Dnešek: japonská vazba, Opuštěná společnost, Růže pro Algernon i Teroristka

Tipy a názory

13.6.2019

Lenka Šimková

Týden se přehoupl do druhé poloviny a před námi je čtvrtek. Co všechno se dnes bude v Olomouci dít? Přinášíme vám pravidelný přehled akcí, které se na dnešní den chystají, podívejte se ;-)

KAM ZAJÍT?

14:00 / Teroristka / kino Metropol
15:00 / Japonská vazba / Knihovna města Olomouce
15:00 / Brigáda pro Cikánskou branku / Letní kino - Klid v ruchu
17:30 / Neviditelné / kino Metropol
19:00 / Ozvěny festivalu Dvořákova Olomouc / Reduta
19:00 / Růže pro Algernon / Divadlo Tramtarie
19:00 / Vzpoura nevěst / Moravské divadlo
20:00 / Opuštěná společnost / Divadlo na cucky
20:00 / Rocketman / kino Metropol
21:30 / FILM - Cyrano z Bergeracu / Letní kino

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví spisovatelka Iva Procházková (*1953), hokejista Radim Vrbata (*1981), americký herec Chris Evans (*1981) i dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsenovy (*1986).

Svátek má Antonín

Pokud máte volné odpoledne a chcete zajít do kina, tak už ve 14:00 dává kino Metropol český snímek Teroristka s Ivou Janžurovou v hlavní roli. Ta, coby učitelka v důchodu, se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou, pořídí si zbraň a rozhodne se zbavit místního mafiána. Vstupné je 70 korun a lístky seženete tady. O hodinu později láká Knihovna města Olomouce na zajímavé kreativní odpoledne. Naučíte se, jak si vyrobit vlastní zápisník technikou japonské vazby. Sami si nařežete papír a svážete do knižního bloku. Pokud máte nějaké ilustrace, které byste chtěli použít, určitě je vezměte s sebou. A od 15:00 pokračuje také druhá brigáda v Letním kině, která má za cíl vyklízení zanedbaného prostoru v okolí Cikánské branky a její následné zpřístupnění (více o projektu Letňák spojuje město se dočtete zde →).

Pokud jste si užili květnový hudební festival Dvořákova Olomouc, tak pro vás máme dobrou zprávu. Už dnes v 19:00 v Redutě proběhne koncert s názvem Ozvěny festivalu Dvořákova Olomouc, v rámci kterého se představí nejlepší maďarský komorní soubor - Lisztův komorní orchestr. Vstupenky za 150 korun koupíte v síti Ticketportal. A nebudou chybět ani divadelní představení. V Tramtarii v 19:00 uvidíte silný a krásný příběh Charlieho Gorodna, mladíka s IQ 68, který má jediný sen: stát se chytrým. Drsný a zároveň dojemný příběh o nekonečné touze člověka překonat sama sebe, ale i o tom, co všechno potřebujeme k tomu, abychom byli alespoň na pár chvil v životě šťastni - to je Růže pro Algernon. Vstupenky jsou ještě k mání a pořídíte je tady. To Moravské divadlo láká ve stejný čas na Vzpouru nevěst. Čeká vás svěží a rafinovaná smršť humoru, která rozhodně není vyhrazena pouze dámám a vstupenky na představení seženete tady. Divadlo na cucky uvede o hodinu později divadelní adaptaci knižního bestselleru Erika Taberyho Opuštěná společnost. Místa si rezervujte tady.

A nezapomínáme ani na milovníky filmů. Večer ve 20:00 můžete zajít do kina Metropol na snímek Rocketman, který vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti. Elton John vždycky zpíval jako bůh, oblékal se jako nikdo jiný, žil jako pravý rocker a navzdory tomu přežil, aby vám o sobě mohl vyprávět. Vstupenky za 130 korun koupíte tady. A nebude chybět ani večerní projekce v Letním kině! Tentokrát půjde o francouzský snímek Cyrano z Bergeracu s Gérardem Depardieu v hlavní roli. Začátek promítání je plánován na 21:30, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Užijte si čtvrtek!