Reklama

Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand, venku je 14.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Na Větrné hůrce, Deštivé dny, Skleněný pokoj i Rolling stones

Tipy a názory

14.3.2019

Lenka Šimková

Čtvrtek je takový malý pátek. Ještě než si ale začneme dělat plány na nadcházející dny volna, pojďme se společně podívat, co přinese dnešní den v Olomouci. Málo toho totiž nebude...

KAM ZAJÍT?

09:00 / Placená reklama na FB a IG / Vault 42
17:00 / Deprese z pohledu pacientky / Knihovna města Olomouce
17:00 / Bohemian Rhapsody / kino Metropol
18:00 / Radical Love / Vitrína Deniska
19:00 / Mimořádný klavírní koncert/ Reduta
19:00 / Vzpoura nevěst / Moravské divadlo
19:00 / Deštivé dny / Divadlo na Šantovce
19:00 / Jsem do tebe / Divadlo na cucky
19:00 / Na Větrné hůrce / Divadlo Tramtarie
19:00 / Noc pod skálou / Divadlo hudby
19:00 / Láskabaret aneb Tohle neměl nikdo číst / Nabalkoně
20:00 / Rolling stones revival Olomouc – 15 let! / Bounty Rock Cafe
20:00 / Skleněný pokoj / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví Dalibor Gondík (* 1970), slovenská zpěvačka Katarína Knechtová (*1981) a americký herec, spisovatel, producent a filmový režisér Billy Crystal (*1948). Dnes je to také 140 let od narození Alberta Einsteina.

Svátek má Rút a Matylda

Pokud jste ještě stále neviděli film Bohemian Rhapsody, který líčí příběh Freddieho Mercuryho a kapely Queen, tak zajděte v 17:00 do kina Metropol. Za vstup zaplatíte 130 korun a lístky seženete tady. Trápí vás, nebo někoho z vašeho okolí, poslední dobou deprese? Pak zajděte v 17:00 do Knihovny města Olomouce, kde se s vámi Ludmila Křivancová podělí o své osobní zkušenosti. Nejedná se o odbornou přednášku, ale o osobní svědectví ženy, která se nebojí jít s kůží na trh. O hodinu později vás v Denisově ulici čeká radikální performance a vernisáž výstavy jedné z nejznámějších českých performerek pracujících s tělesností, tématy mateřství, času či rozporů technokratického a duchovního světa, Dariny Alster. Její Radical Love proběhne ve Vitríně Deniska a ve 20:30 se na Konviktu můžete těšit na koncert kapely Jadran

Jestli máte chuť zajít večer do divadla, tak jste si nemohli vybrat lepší den. Divadlo na Šantovce uvede v 19:00 Deštivé dny - herecký dvojkoncert Richarda Krajča a Davida Švehlíka. Poslední vstupenky seženete tady. Divadlo na cucky ve stejný čas láká na důvěrně známé situace ze života zamilovaných v inscenaci Jsem do tebe. Rezervovat místa si můžete tady. V Moravském divadle na vás rovněž od 19:00 čeká Vzpoura nevěst, Kabaretní scéna Nabalkoně láká na Láskabaret a v Divadle hudby vás čeká Noc pod skálou. Divadlo Tramtarie pak uvede premiéru divadelní adaptace slavného románu Emily Bronteové Na Větrné hůrce. Dnešní i zítřejší představení však hlásí vyprodáno, vstupenky koupíte nejdříve na úterý 19. března.

Bounty Rock Cafe chystá od 20:00 vzpomínkový koncert k 15 letům od prvního koncertu kapely Rolling stones revival Olomouc. Vstupné je 99 korun. A zajímavý bude i večerní film v kině Metropol. Snímek Skleněný pokoj je inspirován osudy majitelů brněnské vily Tugendhat, která hraje jednu z dominantních rolí v celém příběhu. Ústřední postavy ztvární Hanna Alström, Karel Roden a Carice van Houten.

Hezký čtvrtek!