Reklama

Sobota 25. května 2019, svátek má Viola, venku je 12.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Mladá krev, skvělé koncerty i zajímavé cestopisné přednášky

Tipy a názory

21.11.2018

Autor: Lenka Šimková

Jsme v polovině týdne. A jaká bude středa v Olomouci? Těšit se můžete na zajímavé přednášky, výlety na Floridu, Havaj, ale i do Kurdistánu. Večer si nenechte ujít Mladou krev současného slovenského tance a máme skvělou zprávu i pro obyvatele Chomoutova!

Foto: Divadlo na cucky

Otevření silnice Lazce - Chomoutov

Úplná uzavírka silnice č. II/446 Chomoutov – Olomouc byla původně plánovaná až do 7. prosince, ale nyní přišla dobrá zpráva. Dnes kolem poledne bude silnice slavnostně otevřena, takže řidiči, kteří pojedou v odpoledních hodinách z práce, už nebudou muset využívat objízdnou trasu. 

KAM ZAJÍT?

10:00 / Vánoční Kluziště / Dolní náměstí
16:30 / Rozlomená doba 1908–1928 - komentovaná prohlídka / Muzeum umění
17:00 / Turecko - dechberoucím Kurdistánem / Vědecká knihovna
17:00 / Nové archeologické výzkumy na třídě 1.máje a v kapli svaté Anny / Vlastivědná společnost muzejní
17:00 / Hrozba a realita války / Muzeum umění
17:00 / Čeká nás období sucha? / Mozarteum
18:00 / MOTANI-Florida & Havaj na Havaji / kino Metropol
19:00 / Zvonokosy / Moravské divadlo
19:00 / Mladá krev současného slovenského tance / Divadlo na cucky
19:00 / Velký Gatsby / Divadlo Tramtarie
19:30 / Jiří Černý: Karel Plíhal / Divadlo hudby
20:00 / Progres 2 / Český rozhlas Olomouc
20:00 / Koncert Julie Brožové a přátel / Nabalkoně
20:30 / Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví americká herečka Goldie Hawn (*1945), islandská zpěvačka Björk (1965) a slovenská herečka Zuzana Kanócz (*1979).

Svátek má Albert

Dnes můžete už v 16:30 zajít na komentovanou prohlídku výstavy Rozlomená doba 1908–1928. Výstavou vás provede kurátorka Šárka Belšíková a vstup je 100 korun. Vlastivědná společnost muzejní pořádá o hodinu později v Radeckého sále přednášku na téma Nové archeologické výzkumy na třídě 1.máje a v kapli svaté Anny. Další přednáška vás čeká, rovněž v 17:00, v Mozarteu s názvem Čeká nás období sucha?. Ve stejný čas proběhne také v Muzeu umění další z kurzů dějin umění, tentokrát na téma Hrozba a realita války. Pokud máte rádi cestopisné přednášky, tak pro vás máme hned dva tipy na dvě rozdílné destinace. V 17:00 se ve Vědecké knihovně můžete vypravit do Tureckého Kurdistánu a vstup je zdarma, o hodinu později vás v kině Metropol čeká Florida a Havaj v podání Kateřiny a Miloše Motani. Za vstup zaplatíte 140 korun a lístky seženete tady →

Moravské divadlo láká v 19:00 na populární český muzikál Zvonokosy. Vstupenky na představení koupíte tady. V Tramtarii hrají Velkého Gatsbyho, ale opět je vyprodáno a Divadlo na cucky uvede choreografickou tvorbu mladé generace tanečníků a performerů z bratislavské VŠMU. Mladá krev současného slovenského tance začíná v 19:00 a místa za 150 korun (100 Kč) si rezervujete tady. Pokud máte chuť na trochu hudby, tak si můžete v 19:30 v Divadle hudby poslechnout pořad věnovaný nezaměnitelnému písničkáři, básníkovi i skladateli scénické hudby – Karlu Plíhalovi. Vstup je 80 korun. Ve velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc uslyšíte ve 20:00 brněnskou skupinu Progres 2 a za vstup zaplatíte 50 korun. A hudební večer tentokrát nabízí i Kabaretní scéna Nabalkoně, koncert Julie Brožové a přátel začíná ve 20:00. Milovníci kouzelného světa čar a kouzel by si pak neměli nechat uniknout ve 20:30 v kině Metropol Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Za lístek zaplatíte 130 korun a můžete ho koupit tady →

Krásnou středu!

Autor článkuLenka Šimkovásimkova@olomouc.cz

Lenka Šimková
Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

FOTO : PRODEJNA OLOMOUC

OTEVŘENO : PO - PÁ : 9:30 - 17:00 h.

INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN NÁVŠTĚVY LZE DOMLUVIT TELEFONICKY!

POZOR! NOVÉ ZBOŽÍ! NIŽŠÍ CENY! NOVÉ DRUHY!

NOVÉ DRUHY ULTRA TENKÝCH VELKOFORMÁTOVÝCH PRAVÝCH KAMENNÝCH OBKLADŮ PRO INTERIÉR I EXTERIÉR!

VIDEO UKÁZKA VÝROBNÍ TECHNOLOGIE ,, TENKÉHO OHEBNÉHO KAMENE ,, JE K SHLÉDNUTÍ V NAŠÍ PROVOZOVNĚ!

Navštivte provozovnu ROCKFOIL ( www.rockfoil.cz ), na křižovatce ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi.